Ćwiczenia z hula hop

Tak prosty atrybut do ćwiczeń, jak hula hop, stanowi doskonałe urozmaicenie treningu. To też idealny wybór dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu na ćwiczenia. Jak właściwie ćwiczyć z hula hop? Jest to obręcz przeznaczona do kręcenia nim na biodrach lub talii. Przede wszystkim pomaga wymodelować sylwetkę, przy tak na prawdę nie wielkim wysiłku fizycznym.

Jak ćwiczyć z hula hop?

Podstawowym ruchem jest kręcenie obręczą na wysokości pasa. Ważna jest prawidłowa postawa, czyli lekki rozkrok, i lekko ugięte nogi w kolanach, a także napięte mięśnie brzucha. Koło wprawia się w ruch ręką. Celem utrzymania go na wysokości talii, ważny jest okrągły ruch bioder, który nie powinien być ani zbyt intensywny, ani za lekki. Początek może wydawać się trudny, ponieważ koło może spadać zaledwie po kilku obrotach. Jednak po wprawieniu się i złapaniu rytmu, ruch ten szybko stanie się na prawdę prosty i przyjemny. Zaleca się co kilka minut, zmieniać kierunek kręcenia hula hopem, co pozwoli utrzymać symetrię sylwetki. Ważna jest regularność treningu – codzienna aktywność z hula hopem powinna potrwać 20 – 30 minut. Dobrze jest trening poprzedzić krótką rozgrzewką, by przygotować mięśnie brzucha i talii do wysiłku.

Efekty ćwiczeń z hula hopem!

Kiedy już wiesz, jak ćwiczyć z hula hopem, czas na obserwację efektów. Niewątpliwie kręcenie obręczą nie powoduje wielkiego zmęczenia fizycznego, a mimo to może przynieść wiele pozytywnych skutków. Jednak, by efekty były naprawdę widoczne, ważna jest regularność treningu. Dzięki wprawianiu ciała w regularny ruch, przyspiesza się praca metabolizmu. Przy odpowiedniej dyscyplinie pierwsze widoczne zmiany w sylwetce powinny się pojawić już po dwóch tygodniach, codziennych treningów. Efekty, o których mowa to wzmocniony brzuch, wysmuklone biodra i talia, a także uelastycznione ciało. Co, ważne kręcenie obręczą stanowi bardzo przyjemną formę aktywności, a nawet ma działanie antystresowe.

Jakie hula hop najlepiej wybrać?

Po pierwsze zwracamy uwagę na średnice koła. Co, ciekawe im większe, tym ćwiczenia z nim okazują się być łatwiejsze! Najlepiej, jeśli średnica hula hop, jest nie mniejsza niż 80 centymetrów. W sklepach sportowych napotkamy kilka rodzajów hula hop. Tradycyjne z prostą obręczą, a także masujące bez  wypustek lub z wypustkami. Opcje hula hop masujące są nieco cięższe od tradycyjnego i mają dodatkową funkcję, jaką jest masaż skóry, powodujący między innymi zmniejszanie cellulitu. Wybór hula hop powinien uwzględniać przede wszystkim poziom zaawansowania, najlepiej zacząć od tradycyjnego, wprawić się, by następnie sięgnąć po cięższe koło, z opcją masażu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here