drukarka

W ciągu lat, w których wszystko na świecie się zmieniało, zostaliśmy wreszcie wyposażeni w drukarki, które bez wątpienia są urządzeniami bardzo przydatnymi i na wiele sposobów ułatwiają nam życie. Służą one do przenoszenia tekstu i obrazów na różne nośniki druku, np. papier, folia, płótno itp. Dostęp do sieci internetowej mają prawie wszyscy, więc dzięki urządzeniom mobilnym możemy zabierać swoje ulubione lub niezbędne do pracy materiały wszędzie.

Dzięki temu możemy oddać się czytaniu ulubionej lektury, oglądaniu filmu, zdjęć, przeglądaniu interesujących nas forum. Jednak przydatne bywają również wydrukowane dokumenty. Często niektóre z nich, np. takie jak CV (Curicculum vitae) rzadko jest przyjmowanie przez potencjalnego pracodawcę w formie pisemnej i wskazana jest opcja wydruku.

Wtedy w naszej głowie rodzi się pytanie „jak wydrukować stronę internetową?”

Dla osób niewtajemniczonych w drukowaniu, wydruk strony internetowej może wydać się trudnym zadaniem, jednak jest to możliwe bez potrzeby posiadania większej wiedzy i umiejętności. Aby wykonać te zadanie, można skorzystać z ikony drukarki. W takim wypadku wystarczy na nią kliknąć i komputer robi wszystko za nas. Jednak minusem jest to, że często owej ikony po prostu nie ma. Możemy również wypróbować skrót klawiszowy – Ctrl + P.
Forma drukowania stron zależna jest od rodzaju przeglądarki internetowej, jaką posiadamy na swoim komputerze.

jak wydrukować

Wiele z nich działa w podobny sposób. Przykładowo, w Internet Explorer należy kliknąć „plik-drukuj”. Wtedy, jeśli nasza drukarka jest dobrze skonfigurowana, po kliknięciu ikony drukarki lub napisu „drukuj”, rozpocznie się drukowanie. Tak samo działa również Mozilla FireFox. Powtarzamy dokładnie te same kroki. W wypadku posiadania przez nas przeglądarki o nazwie Opera, klikamy „plik-drukuj”, następnie wybieramy drukarkę i opcję „drukuj”. Mamy też możliwość zobaczenia jak będzie wyglądała wydrukowana przez nas strona internetowa. W tym celu mamy przydatną opcję „plik – podgląd wydruku”. Została nam Google Chrome.

Tam zasada działa podobnie jak poprzednio

Czasem może pojawić się problem drukowania. Istnieją na to rozwiązania. Wskazane jest sprawdzenie ustawień wyświetlania strony. Jeśli problem nie zniknie, rozwiązaniem może okazać się sprawdzenie innych przeglądarek i drukarek. Błąd może leżeć w naszej przeglądarce internetowej, więc wymienienie jej na inną, może pomóc rozwiązać problem. To samo dotyczy również drukarki. Niekiedy kłopotem mogą być ustawienia przeglądarki lub drukarki. W tym celu powinno się przywrócić jej ustawienia fabryczne, a być może problem w drukowaniu zniknie.

Możemy wypróbować też zmianę czcionki domyślnej na inną.
Podane sposoby dotyczą wydruku całej strony internetowej, natomiast jeśli chcemy wydrukować tylko kawałek z niej, musimy zaznaczyć wybrany element za pomocą lewego przycisku myszki. W dalszej kolejności postępujemy tak samo, jak zostało to podane wcześniej.
Często zdarza się, że przy drukowaniu, mamy zaznaczoną grafikę, której nie potrzebujemy. Aby ją usunąć musimy udać się do jednego z edytorów tekstu (Notatnik, WordPad itp.) Na początku wchodzimy w wybrany program. Następnie zaznaczamy wybrany tekst na stronie i go kopiujemy (naciskając Ctrl + C). Klikamy w dowolnie wybrane pole w edytorze tekstu i przytrzymujemy Ctrl + V. Wybieramy prawy przycisk myszy i wybieramy opcję „wklej”. W ten sposób możemy usunąć niechcianą grafikę lub sformatować dowolnie tekst i wydrukować go jak zwykły dokument.

jak wydrukować stronę internetową

Zastanawiające może być również to jak wydrukować stronę internetową do formatu PDF. Jest to skrót od angielskiej nazwy „Portable Document Format” i nazwano w ten sposób format plików, służących do prezentacji, przenoszenia i drukowania treści tekstowo – graficznych.
Jak zatem to zrobić? W tym celu musimy wybrać daną stronę i kliknąć na „plik”, a następnie „drukuj”. W okienku na samej górze znajdziemy pole wyboru drukarek. Wybieramy „CutePDF Writer”, a potem „ok”. Kolejny krok polega na wybraniu nazwy pliku oraz miejsca zapisu na komputerze, jako PDF. Klikamy „zapisz”.

Istnieją również dodatkowe porady, które mogłyby Cię zainteresować. Przykładowo, jeśli chcemy zmienić zawartość strony przed jej wydrukowaniem, możliwe jest użycie rozszerzenia Print Edit. Po wydruku strony może się okazać, że ich wygląd jest inny na papierze niż na oglądanej przez nas witrynie. Dotyczy to ustawień strony i nie powinno być to nic zaskakującego.
Istnieje wiele sposobów na wydrukowanie strony internetowej i nie jest to trudna czynność. Zależne jest to od tego, która opcja okaże się być dla nas najwygodniejsza.

[Głosów:9    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here