integracje ecommerce

Prowadząc lub zaczynając swoją karierę z branżą e-commerce jednym z podstawowych zadań jakich powinniśmy się podjąć jest optymalizacja zadań, która pozwala w znaczny sposób przyspieszyć pracę, co wiąże się z większą liczba obsłużonych zamówień.

Jednym z najlepszym kroków do optymalizacji jest integracja wszystkich platform sprzedażowych. Czym dokładnie jest integracja w rozumieniu e-commerce? W jaki sposób ją najlepiej przeprowadzić? Ile to kosztuje?

Dlaczego sprzedaż przez Internet jest tak popularna?

Sprzedaż przez Internet, jest jedną z najbardziej prężnie rozwijających się dziedzin gospodarki. Dla wielu osób, ta forma tak sprzedaży, jak i zakupu jest dużo lepszym rozwiązaniem od modelu stacjonarnego.

Dla właścicieli sklepów internetowych, liczy się możliwość dotarcia do dużo większej liczby potencjalnych klientów, niż, np.: lokalni mieszkańcy. Dla osób kupujących bardzo duże znaczenie ma większa konkurencja, dzięki czemu szukając wybranego produktu w jak najlepszej cenie, możemy zamówić towar z praktycznie każdego zakątka Polski, a nawet świata.

Integracja e-commerce, czyli o co chodzi?

Większe możliwości to również wyzwania. Oprócz samego docelowego sklepu internetowego, są również inne miejsca, takie jak: Allegro lub Amazon, które pozwalają poszerzyć swoje możliwości sprzedażowe.

Jeśli jako właściciel zdecydujemy się na sprzedaż tego samego produktu w kilku miejscach, aby pozostać wiarygodnym, wszystkie podane informacje powinny być realne (np.: wielkość stanów magazynowych).

integracje dla sklepu internetowego

Możemy kontrolować to ręcznie, poprzez każdorazowe logowanie się na portalu i zmiany cen, stanów magazynowych itd. Możemy również zintegrować wszystkie posiadane przez nas sklepy z naszym systemem ERP, dzięki czemu wszystkie informacje mamy w jednym miejscu.

Oznacza to również zarządzanie całą sprzedażą przez Internet z jednego miejsca. Oszczędza to w znacznym stopniu czas, a w perspektywie również pieniądze, ponieważ do obsługi procesu sprzedaży możemy zatrudnić mniejszą liczbę osób, a jednocześnie jesteśmy w stanie obsłużyć większą liczbę zamówień przy mniejszej liczbie popełnionych błędów.

W jaki sposób przeprowadzić integrację?

Integracja, aby była skuteczna powinna być zrobiona dobrze i powinna oferować duże możliwości. Na szczęście na rynku istnieją platformy, które zajmują się całym procesem integracji i dają naprawdę duże możliwości. Jedną z największym platform integracyjnych jest sellintegro.pl.

Dlaczego Sellintegro?

Sellintegro jako platformą, która pozwala zintegrować dużą liczbę systemów ERP między innymi, takich jak: Comarch Optima, Subiekt GT, Enova 365, z najpopularniejszymi platformami sprzedażowymi: Allegro, Amazon, E-bay. To wszystko możemy spiąć z systemami firm kurierskich, z mailami i co najważniejsze z platformami na których powstał nasz sklep internetowy, np.: PrestaShop.

Wszystko to sprawia, że Sellintegro jest platformą o dużym możliwościach, która w bardzo znaczący sposób ułatwia pracę. Oczywiście w każdej chwili możemy liczyć na pomoc we wdrożeniu omawianych rozwiązań przez specjalistów wspomnianej platformy.

Ile to kosztuje?

Duże możliwości oznaczają duże koszty? Nie zawsze tak jest. Ostateczna cena jaką należy zapłacić za dany pakiet integracji jest uzależniona od rodzaju systemu ERP na jakim pracujemy oraz tego, co dokładnie chcemy zintegrować.

Możemy zdecydować się na integracje pojedynczych elementów, takich jak, np.: sprzedaż Allegro, lub na rozwiązania kompleksowe, które globalnie będą dużo tańsze, niż zakup każdej integracji osobno.

Decydując się, np.: na pakiet Optymalizacji dla Comarch ERP Optima – All in One, zapłacimy 179 złotych netto miesięcznie. Cały pakiet zawiera, aż 37 różnych integracji, które możemy również nabyć osobno. Cena najtańszego 1 modułu to wydatek 50 złotych netto miesięcznie. Oczywiście są również moduły znacznie droższe. Tego typu pakiety możemy znaleźć w ofercie Sellintegro również do innego oprogramowania ERP.

Optymalizacja? Warto

Jak widać dobra optymalizacja, wykonana przez profesjonalistów, nie jest związana z dużymi kosztami jakie musimy ponieść. W perspektywie czasu, poniesione koszty powinny nam się bez problemu zwrócić, a my powinniśmy obserwować znaczący wzrost realizacji zamówień.

Integracja jest na tyle ważną częścią optymalizacji pracy w e-commerce, że warto współpracować z profesjonalną platformą, która każdorazowo i na każdym etapie zapewni nam pełne wsparcie. Sellintegro jest jedną z największym tego typu platform na rynku i dlatego warto zaufać im w całym procesie integracji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here