wzór podania o pracę

Zazwyczaj ciężej przygotować efektywne podanie o pracę niżeli wartościowe CV. W przypadku tego drugiego dokumentu można próbować dostosować go do zawartości ogłoszenia o pracę i zaznaczyć w nim to wszystko, czego rekruter prawdopodobnie będzie oczekiwać, jednakże podanie o pracę jest dokumentem bardziej ogólnym, który tworzy się trochę na czuja. Aby jednak nie błądzić aż tak bardzo po omacku, warto jeszcze przed rozpoczęciem pisania zajrzeć sobie na stronę www.aplikuj.pl/cv/wzory-podan-o-prace/. Na niej właśnie pojawiają się różne wzory podań, które zostały przygotowane z myślą o różnego rodzaju zawodach, takich jak fryzjer, prawnik, lekarz, nauczyciel czy też specjalista obsługi klienta.

Jak napisać dobre podanie o pracę?

Podczas przygotowywania podania o pracę pewnych błędów należy się kategorycznie wystrzegać. Aby dokument wywołał uśmiech na ustach osoby przeprowadzającej rekrutację i zachęcił ją do zaproszenia kandydata na prawdziwą rozmowę, na pewno należy nadać mu oficjalnego charakteru, zadbać o jego formę i zapewnić mu odpowiednią długość (podanie nie może być za długie!). Ponadto liczy się dostosowanie do wymagań charakterystycznych dla konkretnego środowiska zawodowego. Nieco innych podań będzie się przecież wymagać od lekarzy, którzy zawsze powinni wykazywać się pełnym profesjonalizmem, a innych od fryzjerów i barberów, u których doceniona zostanie pewna kreatywność. Wszystkie wzory podań o pracę mają jednak pewne cechy wspólne. Łączy je chociażby występowanie w nich daty, która powinna być tym dniem, w jakim ma się zamiar złożyć dokumenty to firmy. Ponadto ważny jest ogólny porządek. Należy zawsze dążyć do jego zachowania i w razie czego przeprowadzić jakąś modyfikację napisanych akapitów, by racjonalnie je ułożyć, aby podanie było przyjemniejsze i zarazem łatwiejsze w odbiorze. Zwroty muszą być grzecznościowe, ale nie nadto uprzejme. Na pewno trzeba wystrzegać się przesadnej bezpośredniości, która zazwyczaj jest źle postrzegana i niejednokrotnie stała się już głównym powodem odrzucenia jakiegoś podania.

Przeczytaj też: http://kutno.net.pl/artykuly/lifestyle,jak-napisac-listy-motywacyjny,453342.html

Ogólnie rzecz biorąc przy przygotowywaniu czy to CV, czy to podania o pracę, zawsze należy skupić się na swoich mocnych stronach i starać się je eksponować, by to one jako pierwsze rzucały się w oczy. Prawidłowo skonstruowany wzór podania o pracę nie pozostawi miejsca na wyjaśnianie własnych niedociągnięć, o których najlepiej w ogóle nie wspominać. Zalety mają odwrócić uwagę od ewentualnych braków. Kandydat musi po prostu dowieść tego, że jego zatrudnienie przyniesie firmie same korzyści.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here