Zanim wyjedziesz za granicę do pracy – lista rzeczy do zrobienia

Decyzja o wyjechaniu do pracy za granicę to początek dużych przygotowań. Konieczne jest dopełnienie wielu formalności. Na etapie szukania należy zastanowić się, jakie stanowisko brane jest pod uwagę, czy w grę wchodzi praca przez agencję czy bezpośrednio. Kolejnymi krokami jest zdobycie niezbędnych dokumentów oraz przygotowanie się do pakowania.

Poszukiwania czas zacząć!

Znalezienie pracy za granicą wbrew pozorom nie należy do łatwych. Konieczne jest zachowanie wszelkich środków ostrożności, by nie natknąć się na oszustwa, dlatego jednym z najlepszych rozwiązań jest szukanie pracy na https://www.carework.pl/praca/opieka-niemcy/. Firmy pośredniczące zapewniają doskonałe warunki umowy, zakwaterowanie oraz pełne wsparcie podczas pobytu za granicą. Nie ma obaw, że na miejscu okaże się, że pokój trzeba dzielić z kimś innym lub samodzielnie szukać noclegu.

Dokumenty, które będą niezbędne

  1. Dowód tożsamości (dowód osobisty, paszport)
  2. Akt urodzenia
  3. Dokumenty dotyczące obecnego lub poprzednich związków małżeńskich (również orzeczenie rozwodowe)
  4. Umowy i korespondencje z pracodawcą
  5. Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego.

W zależności od wybranego kraju, niezbędny może okazać się dokument potwierdzający zezwolenie na pobyt. Nie jest to konieczne w przypadku państw Unii Europejskiej. Posiadając uprawnienia do kierowania pojazdem, warto zabrać ze sobą międzynarodowe prawo jazdy.

Przygotowania do pakowania

Przed gromadzeniem niezbędnych rzeczy warto dowiedzieć się, jakie warunki panują na miejscu. Dużym ułatwieniem jest swobodny dostęp do pralki, kuchnia oraz lokalizacja w pobliżu marketów. Dzięki temu nie ma konieczności zabierania ze sobą ogromnych ilości odzieży oraz żywności, którą można na szybko przygotować. Warto zabrać ubrania na każdą pogodę. Nawet jeśli wyjazd jest latem, posiadanie kilku cieplejszych swetrów, cienkiej kurtki lub grubszego obuwia jest wskazane. Dobrze też zabrać ze sobą nieco przewalutowanej gotówki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here