jak skopiować stronę

Jeśli chce skopiować stronę internetową, aby móc z niej korzystać offline mamy do wyboru kilka różnych sposobów. Oprócz sposobów tradycyjnych za pomocą takich programów jak WinHTTrack, możemy ją zapisać jako plik tekstowy, jako plik pdf lub gotowy do druku obraz.

Jak skopiować stronę internetową przy pomocy programu komputerowego?

Programy takie jak WinHTTrack działają na zasadzie przeglądarki działającej w trybie offline. Pozwalają na przechwytywanie i zapisywanie całych stron internetowych w niezmienionej formie. Wiele programów posiada również opcję wybiórczego zapisywania informacji z danej strony internetowej, np. samej treści tekstowej lub wyłącznie oprawy graficznej i zdjęć.
Aby skopiować stronę internetową za pomocą odpowiedniego do tego programu, należy uprzednio pobrać jego darmową wersję lub wykupić płatną licencję, a następnie postępować według wskazówek przypisanych dla każdego programu indywidualnie.

Jak skopiować stronę internetową jako plik pdf?

W ten sam sposób można zapisać strony internetowe w formacie pdf, do odczytu offline. Posiadając stronę w formacie pdf można łatwo się nią podzielić poprzez nośniki danych np. płytę lub pendrive. Rozszerzenie pdf można odczytać na każdym urządzeniu posiadającym Adobe Reader, dzięki czemu jest to jedno z najczęściej wybieranych rozszerzeń podczas zapisywania plików.

jak skopiować stronę

Jak skopiować stronę internetową jako plik tekstowy?

Stronę internetową można również zapisać wyłącznie jako plik tekstowy. Oprócz wspomnianej wcześniej metody wybiórczego zapisywania treści dzięki programom komputerowym, można zwyczajnie skopiować treść ręcznie używając skrótów ctrl+a (zaznacz wszystko) oraz ctrl+c (skopiuj) i następnie przy pomocy ctrl+v (wklej) wkleić do programu tekstowego np. Word.

Warto pamiętać , iż osoby posiadające różne starsze wersje programu Word nie zawsze są w stanie odczytać rozszerzenia przypisane do tych najnowszych. Należy wtedy zapisywać plik z uniwersalnym rozszerzeniem, które będzie odczytywane przez każdą wersję programu Word. Ponadto, kopiują treść ręcznie zwykle ma ona swoje formatowanie, którego skopiowanie bywa niemożliwe. Z tego powodu, nie każdy układ strony nadaje się do ręcznego kopiowania.

Jakie strony można skopiować ręcznie, bez udziału pośrednich programów?

a) łatwe strony, posiadające w swoim układzie jedną kolumnę z tekstem
b) fragmenty stron internetowych ograniczające się do pojedynczych sekcji lub podstron

Jak skopiować stronę internetową w formie obrazu bez użycia programu?

Nie ma łatwiejszego sposobu na skopiowanie zarówno treści, jak i wyglądu strony, jak zrobienie screenów, a następnie zapisanie ich jako obrazów. Jest to dość szybka metoda i w przeciwieństwie do ręcznego kopiowania treści, pozwala na zachowanie wizualnego porządku. Polecana jest wtedy, kiedy potrzebujemy szybko zapisać wygląd i treść danych podstron, a jednocześnie nie posiadamy programu do zapisywania stron internetowych.

Pomocne wtyczki do przeglądarek?

Jedną z najpopularniejszych wtyczek umożliwiających zapisanie strony internetowej na dysku jest Scrapbook. Jest to wtyczka dostępna na przeglądarkach internetowych FireFox. W przypadku przeglądarki Microsoft Edge, po dodaniu strony do ulubionych istnieje możliwość ustawienia jej odczytu w trybie offline. Oba sposoby są w pełni darmowe i tak jak w przypadku programów komputerowych, nie wymagają osobnego kopiowania pojedynczych sekcji.

strona www

Należy pamiętać, że tylko całościowe zapisanie strony internetowej za pomocą programu komputerowego lub wtyczki pozwoli na odczyt treści w skali 1:1 w trybie offline.

Jakie możliwości daje nam użycie profesjonalnego programu do zapisywania stron internetowych offline:

a) szybkie i łatwe pobranie strony internetowej w skali 1:1 bez konieczności kopiowania pojedynczych sekcji i podstron
b) możliwość odczytywania zapisanych stron internetowych bez połączenia z internetem
c) możliwość poruszania się po podstronach i linkach przekierowujących na inne lokalizacje tej samej strony internetowej
d) treść oraz oprawa graficzna nie zmieniają swojego położenia oraz formatowania
e) pozwala na posiadanie wielu stron internetowych zawsze pod ręką, jedynym ograniczeniem może być pamięć na urządzeniu lub nośniku danych

Czy kopiowanie stron internetowych jest legalne?

Należy pamiętać, że każda strona internetowa ma swojego właściciela, a kopiowanie treści i podpisywanie jej swoim nazwiskiem jest przestępstwem. Jednakże kopiowanie stron internetowych tylko dla własnego użytku i wglądu jest w pełni legalne i nie stanowi żadnego zagrożenia dla osoby kopiującej.

[Głosów:14    Średnia:1.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here