Rozwój infrastruktury internetowej dla przedsiębiorstw w całej Polsce

W pierwszym kwartale 2023 roku ITH zrealizowało ekspansję swojej infrastruktury, uruchamiając dodatkowe przestrzenie kolokacyjne w Warszawie i Katowicach. Nowe obiekty dołączają do istniejących lokalizacji na Al. Jerozolimskich w Warszawie, Bytomiu i Krakowie. Zaawansowana sieć światłowodowa ITH umożliwia dostarczanie usług internetowych i transmisję danych.

Posiadając różnorodne obiekty kolokacyjne, dajemy naszym Klientom możliwość wyboru odpowiedniej lokalizacji dla ich sprzętu. W niektórych przypadkach Klienci mogą potrzebować dodatkowego centrum danych w innym mieście, lub obiektu kolokacyjnego blisko siedziby firmy, co ułatwia dostęp dla pracowników. Dzięki naszym zasobom możemy dostosować się do potrzeb Klientów i oferować kolokację w każdym z naszych obiektów, nawet w kilku jednocześnie, w ramach jednej sieci korporacyjnej opartej na ITH Net. – komentuje Niko Bałazy, CEO ITH.

ITH Net – usługi na terenie całego kraju

Firma telekomunikacyjna ITH, założona w Krakowie przez Niko Bałazy i Jakuba Jedynaka, specjalizuje się w elastycznych i przejrzystych usługach telekomunikacyjnych dla przedsiębiorstw. Działając na rynku od 2020 roku, ITH zyskało uznanie na krakowskim rynku internetowym poprzez oferowanie darmowego testowania usług przez prawie rok, co przekonało wiele firm do korzystania z ITH Net – po darmowym okresie próbnym, żaden z klientów nie zrezygnował z usług świadczonych przez dostawcę.

W 2021 roku firma poszerzyła swoją ofertę o platformę hostingową Kru.pl i pozyskała pierwszych inwestorów. W 2022 roku przeprowadzono drugą rundę finansowania z udziałem krakowskiego Internetu alternatywnego – fundusz B Capital ASI oraz znanego warszawskiego przedsiębiorcy. Pozyskane środki przyczyniają się do dynamicznego rozwoju ITH.

Usługi ITH obejmują nie tylko Internet, ale także kolokację, hosting oraz wirtualną centralę telefoniczną. Firma działa na terenie całej Polski, z głównymi węzłami sieciowymi w miastach takich jak Kraków, Rzezawa, Brzesko, Zielonki, Węgrzce, Katowice, Lublin, Lubin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Rzeszów, Radom, Gdynia, Sopot, Łódź, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Opole, Szczecin, Toruń i Warszawa. Szeroka infrastruktura ITH umożliwia szybką aktywację usług ITH Net na terenie całego kraju.

ITH — wybierz elastyczne rozwiązania IT

ithITH, renomowany dostawca usług IT, obsługuje ponad 10 000 klientów, w tym firmy takie jak CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann i Rage Quit Games. Firma była również odpowiedzialna za dostarczenie instalacji sieciowych i usług dostępu do Internetu dla hali Panattoni, galerii Odyseja w Brzesku oraz centrów handlowych ATUT na terenie całej Polski.

W ramach inicjatywy ITH Ready firma podłącza biurowce na terenie Polski do swojej sieci ITH Net, przynosząc korzyści zarówno dla najemców, jak i właścicieli oraz zarządców budynków. Współpraca z ITH Ready owocuje:

 • Zjednoczoną i uporządkowaną infrastrukturę budynkową.
 • Szybkim wdrożeniem usług ITH Net.
 • Bezpłatnym korzystaniem z podstawowego i zapasowego łącza.

Oferta ITH obejmuje szeroką gamę usług, takich jak:

 • Internet dla firm.
 • Łącza transmisji danych.
 • Kolokacja i serwery dedykowane.
 • Telefonia IP, w tym wirtualna centrala.
 • Hosting.
 • Budowa instalacji niskoprądowych i wewnętrznych sieci
 • NaaS — kompleksowe usługi sieci firmowych w formie abonamentu.
 • Chmura publiczna.

Jak podkreśla Jakub Jedynak: ITH ma na celu współpracę z wewnętrznymi zespołami IT klientów, oferując im partnerstwo i wsparcie, zamiast konkurować z nimi.

ITH wyróżnia się na rynku swoją elastycznością, dając klientom możliwość łatwego dostosowania oferowanych usług do ich potrzeb, zarówno pod względem parametrów, jak i czasu trwania umowy. Klienci mają możliwość wyboru między umowami długoterminowymi, na czas nieokreślony czy nawet w modelu pre-paid.

CEO ITH, Niko Bałazy zauważa, że: firma jest prawdopodobnie jedynym w pełni elastycznym dostawcą skoncentrowanym na rynku biznesowym, który charakteryzuje się ciągłą zmianą, dostosowywaniem się do potrzeb oraz rozwojem.

Niko Bałazy, CEO ITH

ITH prowadzi działalność w całej Polsce, z głównymi biurami w Warszawie i Krakowie. W długoterminowych planach ITH przewiduje otwarcie własnego Data Center w Małopolsce oraz debiut na giełdzie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here