Internet

Szybkość połączenia internetowego odgrywa ważną rolę w określaniu, jak skuteczne i przyjemne jest korzystanie z Internetu dla Ciebie i Twojej rodziny. Jeśli klikniesz łącze na stronie internetowej, a następnie będziesz musiał długo czekać na pojawienie się nowej strony lub jeśli oglądany film wideo zacina się i zatrzymuje, może to być frustrujące.

Prędkości Internetu są zazwyczaj definiowane w megabitach na sekundę (Mb/s) do pobierania i przesyłania danych:

  • Prędkość pobierania. Szybkość, z jaką dane, w tym pliki, strony internetowe, zdjęcia, muzyka i filmy, są dostarczane z Internetu.
  • Prędkość wysyłania. Szybkość, z jaką dane są przesyłane z Ciebie do Internetu
  • Dostawcy usług internetowych (ISP) często wyróżniają się, reklamując różne ceny szybkości Internetu.
  • Dostawcy usług internetowych (ISP) często wyróżniają się, reklamując różne ceny szybkości Internetu.
  • Zazwyczaj masz do wyboru szereg planów. Płacisz więcej za szybsze połączenia internetowe niż te o niższej szybkości.

W Internecie dostępne są narzędzia do pomiaru aktualnej prędkości Internetu. Twój usługodawca internetowy prawdopodobnie ma w swojej witrynie taką, której możesz użyć do określenia prędkości. Prędkości pobierania i wysyłania Twojego planu są ważnymi czynnikami przy określaniu rzeczywistych prędkości Internetu. Ale nie są jedynymi. Pakiet, który wybrałeś z dostawcą, identyfikuje prędkość usługi internetowej od dostawcy do Twojego domu. Często są reklamowane jako „do” określonego Mb/s. Ale jest kilka czynników, które mogą spowolnić prędkość, w tym:

  • Twój komputer. Czy jest nowy i szybki, czy starszy komputer stara się sprostać wymaganiom nowych aplikacji?
  • Twój modem. Jest to urządzenie, które przekształca dane przesyłane przez telefon, kabel lub światłowód do postaci, z której może korzystać komputer. Czy Twój modem jest w stanie obsłużyć dzisiejsze wyższe prędkości? Starsze mogą nie być w stanie.
  • Twój router bezprzewodowy. Coraz częściej konsumenci konfigurują domowe sieci Wi-Fi, w których router dostarcza usługi internetowe do kilku urządzeń. Odległość między tym routerem a używającymi go urządzeniami może wpływać na prędkość Internetu.

Liczba używanych urządzeń. Czy jesteś sam, korzystając z jednego urządzenia? A może inni członkowie rodziny również korzystają z Internetu na komputerze, tablecie lub smartfonie? Wiele urządzeń korzystających z Internetu jednocześnie konkuruje o te same prędkości i może spowolnić działanie. Jeśli nie jesteś zadowolony z obecnych prędkości, możesz zmienić dostawcę usług internetowych (ISP). To oni są ostatecznie odpowiedzialni za sprzęt, który dostarczają, swoje praktyki rozliczeniowe i marketingowe, jakość usług i relacje z klientami. Jeśli masz problemy z dostawcą usług internetowych, skontaktuj się z jego działem obsługi klienta i eskaluj swoje obawy do poziomu menedżera (w razie potrzeby).

Czynniki poza domem, które mogą wpływać na prędkość Internetu, obejmują:

  • Duży ruch w witrynie. Jeśli tysiące innych osób próbuje uzyskać dostęp do tej samej witryny, może to mieć wpływ na szybkość dostępu do tej witryny.
  • Czynniki techniczne. Opóźnienie (czas potrzebny na przesłanie danych ze źródła do miejsca docelowego) i utrata pakietów (liczba pakietów danych wysłanych do lub z domu, które nie docierają do miejsca docelowego) mogą spowolnić prędkość Twojego Internetu.

Twoje połączenie. Czy połączenie z Twoim domem jest w dobrym stanie i działa dobrze, czy wymaga naprawy? Podczas gdy większość Polaków ma obecnie dostęp do tych minimalnych poziomów usług, w wielu regionach wiejskich i oddalonych w Polsce brakuje niezbędnej infrastruktury. W ramach wsparcia takiej infrastruktury tworzymy fundusz, który zapewni minimalny poziom usług w zakresie szerokopasmowego dostępu do Internetu w całej Polsce. Oczekujemy, że do końca 2021 r. 90% polskich gospodarstw domowych i firm będzie miało dostęp do łączy szerokopasmowych o prędkości co najmniej 50 Mb / s przy pobieraniu i 10 Mb / s przy wysyłaniu.

Spodziewamy się, że cele te zostaną osiągnięte dzięki połączeniu mechanizmu finansowania CRTC, inwestycji prywatnych, innych funduszy rządowych i partnerstw publiczno-prywatnych. Chcesz dowiedzieć się jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie? Powinieneś zdecydować się na internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu. Internet Kraków znacznie ułatwi działanie firmy.

Więcej: https://ith.eu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here