jak napisać stronę www

Tworzenie stron www polega nie tylko na napisaniu jej kodu ale również na dostarczaniu treści takiej jak filmy, teksty, obrazki. Teksty można napisać samemu jeśli ma się smykałkę do tego ale można też zlecić tego typu prace osobom, które zajmują się tym zawodowo czyli copywriterom.
Naturalnie będzie to za drobną opłatą ale można mieć pewność, iż tekst będzie na temat i tekst będzie unikalny. Napisanie dobrych artykułów wymaga pewnej wiedzy na konkretny temat ale można też przeredagować artykuły z innej strony internetowej tzn. zmienić to w jaki sposób jest to napisane ale nie zmieniać sensu wypowiedzi.

Dobre i rzeczowe artykuły mogą przyciągnąć rzeszę czytelników i dzięki temu nasza strona internetowa będzie uznana za dobre źródło informacji i ludzie będą na nią powracać, żeby przeczytać najnowsze wpisy. Ponadto mogą też zapisać się na newsletter, żeby być na bieżąco z naszymi artykułami, więc można zbudować bazę adresów poczty elektronicznej i wykorzystać ją do wysyłania ofert specjalnych przygotowanych specjalnie dla takich osób.

jak napisać stronę internetową

Strona internetowa wymaga też dobrej jakości obrazków – czym są artykuły jeśli obok nie będzie obrazka, który przedstawia zagadnienie opisane w artykule? Ale skąd pobierać takie dobre obrazki? Należy poszukać serwisy internetowe, które udostępniają obrazy za darmo np. na licencji Creative Commons. Ale najlepiej będzie jeśli autor obrazka nie będzie nakładał jakichkolwiek restrykcji w zakresie wykorzystania obrazu. Niektóre licencje Creative Commons nakładają pewne obowiązki na osobę, która publikuje ten obrazek na swojej stronie np. należy podać link do licencji CC albo podać kto jest autorem tego dzieła.

Naturalnie można też skorzystać z serwisów, które udostępniają odpłatnie obrazy – są one bardziej unikalne, staranniej wykonane i nie muszą mieć takich ograniczeń jak obrazy, które są dostępne w internecie za darmo.
Należy pamiętać też o tym, aby ustawić odpowiednie napisy (atrybuty title i alt znacznika img) obrazków w skrypcie, który służy jako nasza strona albo samemu to napisać jeśli zna się HTML. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ wyszukiwarki zwracają na to uwagę i twoja strona internetowa będzie wyżej w rankingu na określone frazy kluczowe, związane z twoją witryną.

Na stronie www ważne są też filmy ponieważ one o wiele lepiej pokazują jakieś zagadnienie niż sam obrazek. Nie trzeba samemu tworzyć takich filmików – można pobrać kod HTML i osadzić na swojej witrynie www film z serwisów takich jak youtube.com lub vimeo.com. Na pewno ucieszy to odwiedzających twoją stronę internetową, bo będą mogli oprócz przeczytania dobrej jakości artykułów, obejrzeć filmik obrazujący to konkretne zagadnienie.

Ale oprócz samych treści na stronie internetowej ważne jest to, iż trzeba najpierw ją stworzyć. Jeśli wiesz jak napisać stronę internetową to plus dla ciebie ale poniżej znajdują się informacje dla osób, które nie wiedzą jak to zrobić. To bardzo ważne zagadnienia, bowiem bez tego nie będzie strony www. Strony internetowe pisze się w językach takich jak HTML i CSS. Ten pierwszy służy do zrobienia układu strony np. z ilu kolumn ma składać się strona, czy ma być to strona tylko składająca się ze strony głównej itp.

Ten drugi język służy do określenia wyglądu witryny internetowej – kolory, czcionki, cienie, animacje, odstępy między literami, wykresy, ramki, marginesy, wygląd linków i wiele innych. Te dwa wymienione języki są statyczne, nie są to języki programowania bowiem do programowania w witrynach służą takie języki jak JavaScript i języki wykonywane po stronie serwera internetowego czyli PHP oraz ASP. JavaScript jest interpretowany przez przeglądarkę i dlatego nie obciąża on serwera www.

strona www

Jednakże ten język programowania ma mniejsze możliwości niż np. PHP, gdyż nie można połączyć się z bazą danych używając tylko jego. Możliwe jest połączenie się z bazą danych przy pomocy JavaScript’a ale trzeba użyć też zewnętrznej biblioteki. PHP oraz ASP można użyć bezpośrednio do łączenia się z bazą danych ale ze względu na to, iż są one wykonywane po stronie serwera internetowego to obciążają go.
Dlatego pisząc skrypty w tych dwóch językach trzeba być ostrożnym i nie można doprowadzić do zbytniego spowolnienia serwera.

Szczególnie jest to ważne na płatnym hostingu współdzielonym w internecie, ponieważ administratorzy zwykle wysyłają ostrzeżenia jeśli jakiś skrypt za bardzo obciąża serwer i mogą nawet wypowiedzieć umowę na świadczenie usług hostingowych jeśli właściciel takiego serwisu www nic nie zrobi, aby zoptymalizować swoją witrynę internetową lub ten jeden poszczególny skrypt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here