Drukowanie 3D

Drukarki 3D są technologicznym hitem ostatnich lat i nie ulega to żadnej wątpliwości. To urządzenia nowej generacji, które znacznie różnią się od tradycyjnych drukarek. Wydruki 3D są przestrzenne, dzięki czemu możliwe staje się tworzenie dosłownie każdej, fizycznej rzeczy zgodnie z komputerowym projektem.

Drukarki 3D w biznesie

W Polsce pojawia się coraz więcej punktów, takich jak drukarnia 3D, w której można zamówić egzemplarze wedle indywidualnego projektu. Co ciekawe, druk 3D możliwy jest nie tylko z papieru, ale też plastiku, tworzyw sztucznych, szkła, a nawet metali szlachetnych. Z takich rozwiązań korzysta sektor farmaceutyczny, a nawet samochodowy. W branży motoryzacyjny dzięki drukarkom 3D powstają liczne komponenty wyposażenia samochodów, a nawet silniki do nowych modeli aut. Drukarki 3D stosowane są też w sektorze meblarskim, złotnictwie, dekoratorstwie.

Dlaczego warto drukować 3D?

Koszt druku 3D jest relatywnie tańszy, aniżeli tradycyjna produkcja. Co więcej, drukuje się znacznie szybciej, dzięki czemu biznes jest wydajniejszy i bardziej efektywny. Firmy mogą z łatwością prześcigać konkurencję, bo przecież wydruki 3D powstają na podstawie indywidualnych projektów, są doskonale precyzyjne, a same drukarki tworzą z tak dużą dokładnością, jaka nie jest możliwa za pomocą pracy ludzkich rąk.

Drukarki 3D podbiły światowy rynek już jakiś czas temu, teraz przyszedł czas na Polskę. Widać wyraźnie, że rodzimi przedsiębiorcy coraz częściej znajdują nowe rozwiązania na wykorzystanie takiego sprzętu. Dobrze prosperujące firmy nie tylko korzystają z profesjonalnych drukarni, ale nawet inwestują we własne drukarki. Warto tutaj podkreślić, że koszty takiego sprzętu to spory wydatek – dobra drukarka 3D kosztuje minimum kilka tysięcy złotych, a cena wyznacza w tym przypadku jakość. Im droższa jest taka drukarka, tym lepsze produkty oferuje.

Prognozy na przyszłość

Dzisiaj najlepsze zakłady produkcyjne inwestują w drukarki 3D jako podstawowy element realizacji swoich celów biznesowych. Okazuje się, że wydruki 3D stanowią niejednokrotnie podstawę tworzenia kluczowych wyrobów, jakie oferuje firma. Linie produkcyjne minimalizuje się, a w licznych przypadkach wystarcza właśnie drukarka 3D, by tworzyć doskonałej jakości produkty finalne.

Priorytetem jest projekt i prototyp, by móc później z powodzeniem rozpocząć masową produkcję. Pamiętajmy, że szybkie drukowanie odbywa się nie tylko, patrząc na pojedyncze egzemplarze, ale również w przypadku produkcji wielokrotnie powielanej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here