Zastosowanie drukarek do etykiet

Istnieją setki różnych drukarek etykiet oferowanych przez dziesiątki różnych producentów. Celem tego artykułu jest pomoc w wyborze właściwej. Jeśli więc zastanawiasz się, jakie są zastosowania poszczególnych drukarek i jak wybrać idealny dla siebie egzemplarz to zachęcamy do przeczytania go.

Drukarka do etykiet przenośna

Drukarki do etykiet tego typu doskonale nadają się do etykietowania brzegów półek lub drukowania etykiet próbnych w terenie, gdy chcesz wydrukować i przykleić etykiety, stojąc obok miejsca, w którym będą one używane. Nie nadają się one jednak do drukowania etykiet o długiej żywotności ani etykiet narażonych na działanie wysokich temperatur.

Drukarka do etykiet biurowa

Jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią, preferowanym wyborem będzie drukarka biurkowa. Jest ona mniej trwała, ponieważ zwykle wykonuje się je z plastiku, ponadto częściej wymaga uzupełniania etykiet i taśm termicznych niż większe drukarki przemysłowe. Niemniej jednak są one stosunkowo tanie.

Przemysłowa drukarka etykiet

Drukarka przemysłowa — zazwyczaj w metalowej obudowie, szybka i może drukować przez dłuższy czas bez konieczności wymiany taśm barwiących lub etykiet. Są droższe i zajmują więcej miejsca. Są również trwałe i mogą drukować 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku.

Łączność

W jaki sposób drukarka otrzymuje zlecenia drukowania? Dostępne są następujące opcje:

  • USB (typowe)
  • RS232 – szeregowy (zwykle spotykany, gdy drukarki muszą się łączyć ze starszymi systemami lub innymi urządzeniami elektronicznymi, takimi jak wagi)
  • Ethernet
  • Bluetooth
  • WiFi
  • Karty pamięci
  • Równoległy

Interfejs aplikatora lub port aplikatora

Prawie wszystkie drukarki są wyposażone w złącze USB. Niemniej jednak poszczególne drukarki mają różne opcje. Niektóre są standardowo wyposażone w złącze Ethernet. Inne mają standardowo wbudowany bluetooth. Jeśli drukarka korzysta z nietypowego połączenia, takiego jak równoległe lub złącze aplikatora to wybór sprzętu może być ograniczony.

Wydajność — kolejna cecha, o której trzeba pamiętać

Z reguł szybkość drukowania waha się od 4 cali na sekundę do 14 cali na sekundę. Szybkość nie stanowi problemu, chyba że czekasz na etykiety. Typowe sytuacje, w których nie chcesz czekać na etykietę, to linie produkcyjne, gdzie każda sekunda oczekiwania kosztuje. Inna sytuacja może mieć miejsce, gdy pracownicy muszą czekać na wydrukowanie partii etykiet. Jeśli drukujesz etykiety dla szybkiej linii produkcyjnej lub masz pracowników oczekujących na partie etykiet, kup szybszą drukarkę. Większe drukarki przemysłowe są szybsze od mniejszych drukarek biurkowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here