W życiu każdego z nas dochodzi do momentu, w którym okazuje się, że możemy potrzebować pomocy radcy prawnego. Pytanie pozostaje jednak, do kogo wówczas należy się zgłosić? Jak wybrać najlepszą kancelarię radcowską? Aby dokonać dobrego wyboru, warto zadać sobie poniższe pytania.
Czy na pewno potrzebuję pomocy radcy prawnego?
Często mylone są zawody radcy prawnego i adwokata. Co więcej od czasu reform z 2007 roku zawody te rzeczywiście dzieli dość mało różnić. Generalnie radca prawny może, lecz zazwyczaj nie podejmuje się bronienia klienta na sali sądowej w ramach pozwów karnych
Radca prawny zajmuje się przede wszystkim udzielają porad i konsultacji prawnych, sporządzają opinie prawne, występują przed sądami i urzędami w charakterze pełnomocnika albo obrońcy oaz biorą udział w sprawdzaniu i tworzeniu aktów prawnych. Warto jeszcze podkreślić, że często jest tak, że dana kancelaria zajmuje się przede wszystkim jednym typem spraw.
Jak przeprowadzić poszukiwania najlepszej kancelarii radcowskiej?
Jeśli żaden nasz znajomy czy członek rodziny nie może nam pomóc w tym zakresie, która kancelaria radcowska mogłaby być dobra, to warto rozpocząć poszukiwania w internecie. To, co nas powinno interesować to przede wszystkim dobra jakościowo strona internetowa, z której dowiemy się, czym dokładnie zajmuje się dana kancelaria radcowska.
Jeśli jednak dojdą do nas słuchy o gorzej wyglądającej, ale świetnej kancelarii, to nie spisujmy jej na straty. Kolejnym krokiem bowiem będzie właśnie wytypowanie tych najlepszych kancelarii i wybranie się do nich. Warto dopytać na miejscu o cenę, sprawdzić referencje, zobaczyć, jak podchodzą oni do klienta.
Pierwsze spotkanie w kancelarii radcowskiej
Kiedy już wybierzemy kancelarię radcowską, której gotowi jesteśmy powierzyć nasze sprawy, warto po prostu się tam umówić na wizytę. Termin i godzinę wybierzmy tak, żeby nie musieć pędzić z pracy i wpadać na ostatnią chwilę. Zarezerwujmy też nieco więcej czasu po wizycie oraz zostawmy dane popołudnie w miarę możliwości wolne – być może będziemy musieli przemyśleć kilka spraw.
Trzeba także stanowczo podkreślić, że jako klienci także musimy przygotować się do tej pierwszej wizyty. W jaki sposób? Otóż musimy przemyśleć nasze pytania, wziąć wszystkie potrzebne dokumenty dotyczące danej sprawy, zastanowić się, jak dokładnie wygląda nasza prośba.
Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl