odmowa

Odmowa interpretacji podatkowej może nas dotknąć, w przypadku gdy będziemy próbowali uchylić się od zapłacenia podatku. Interpretacja taka jest to informacja udzielana na wniosek podatnika przez krajową informację skarbową. O taką interpretację możemy wnioskować jako osoba fizyczna bądź prawna. Możemy ubiegać się o nią również w przypadku stowarzyszenia bądź innego podmiotu. Jednak nie każdy, uzyska indywidualną interpretację podatkową. Sprawdź w jakim przypadku może spotkać się odmowa.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/odmowa-interpretacji-podatkowej/

Odmowa interpretacji podatkowej

Nie otrzymamy takiej interpretacji w przypadku gdy:

• Ma ona dotyczyć w przepisów mówiących o własności, uprawnieniach, a także obowiązkach organów podatkowych

• Może służyć nam jako uchylenie się uniknięcie opodatkowania

Do uchylenia bądź uniknięcia podatkowa nie może dojść w przypadku:

• nadużycia przepisów prawa podatkowego 

• podejmowania działań w sposób sztuczny 

• wykonywania czynności bez uzasadnienia ekonomicznego 

• nabywania umownych korzyści

Co oznacza działanie w sposób sztuczny?

Jest to sytuacja, której możemy to miewać, że podmiot działa rozsądnie oraz kieruje się prawem, nie podjąłby się konkretnych działań z przyczyn ekonomicznych. Idealnym przykładem, jest zawieranie umów, które skutkują ograniczeniami. Do działań sztucznych możemy zaliczyć również nieuzasadnione dzielenie operacji lub angażowanie podmiotów pośredniczących. 

Nabywanie umów korzyści Jest to bowiem wejście korzystne podatkowo prawa podmiotów zagranicznych poprzez utworzenie spółek-matek lub spółek-córek. Celem takiego postępowania jest przede wszystkim wykorzystywanie dla jednej z nich niższych stawek podatkowych wynikających z postanowień umowy dotyczącej uniknięciu podwójnego opodatkowania. Warto dodać również, że KIS nie wyda również interpretacji indywidualnej, jeżeli w tej samej sprawie wydana została niegdyś interpretacja ogólna.

Zobacz też: http://www.mediaboss.pl/indywidualna-interpretacja-podatkowa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here