Pranie na Twoich zasadach – wybór idealnej pralki

Na rynku dostępny jest na tyle szeroki wybór sprzętów, że każdy klient może wybrać dla siebie idealne urządzenie, które będzie stuprocentowo odpowiadać na jego potrzeby. Pralki sprzedawane są przez dziesiątki producentów w Polsce, a każdy spośród nich ma swoją filozofię i zdanie na temat tego, jak powinno przebiegać pranie. Klient powinien zadecydować, z którym z nich najbardziej się utożsamia, i wybrać sprzęt, który będzie służyć mu przez wiele lat.

Określ zasady

Przed zakupem pralki należy koniecznie określić swoje oczekiwania co do sprzętu. Jakie programy powinna posiadać? Jak powinna wyglądać i jakie mieć wymiary? Choć wygląd nie powinien stanowić najważniejszego wyznacznika, warto zwrócić na niego uwagę i wybrać model, który najlepiej pasuje estetyką do wyposażenia pomieszczenia, w jakim będzie stać. Zdecydowanie najczęściej spotyka się pralki klasycznie białe, coraz częściej pojawiają się jednak także czarne i metaliczne modele. Ciekawą opcją są pralki, które łączą w sobie klasyczne podejście z elementami innowacji, tak jak np. model Samsung WW80M644OPW, czyli biała obudowa z dużymi, okrągłymi drzwiami do bębna z czarnym obwodem. Tego typu pralki wyglądają bardzo nowocześnie i pasują do wnętrz urządzonych w każdym stylu. WW80M644OPW to nie jedyny model w takiej stylistyce – podobny wygląd mają też inne urządzenia Samsung oraz niektóre modele Electrolux. Przed wizytą w sklepie warto zmierzyć miejsce przeznaczone na pralkę – im lepiej dopasuje się urządzenie względem jego wymiarów, tym lepszy będzie efekt wizualny.

Określając swoje oczekiwania co do pralki, warto zastanowić się, na ile istotny jest poziom zużycia energii elektrycznej oraz wody. Osoby, którym zależy na długofalowym oszczędzaniu na prądzie, powinny zwrócić uwagę na najwyższą klasę energetyczną, tj. A+++ albo A++. Choć cena takich sprzętów jest zwykle nieco wyższa niż urządzeń pracujących w niższych klasach energetycznych, wydatek ten zaczyna zwracać się w ciągu 3-4 lat. Oczywiście, nie można zapomnieć o tym, że zużycie zależy od faktycznej eksploatacji urządzenia – w przypadku intensywnego korzystania wybór klasy A+++ będzie jak najbardziej uzasadniony. Przykładowe modele reprezentujące tę klasę energetyczną to pralka Samsung QuickDrive WW80M644OPW/EO czy Bosch WAN242MSPL. Co więcej, pralka Samsung QuickDrive WW80M644OPW/EO wyposażona została w szereg funkcji gwarantujących możliwość zużycia mniejszej ilości wody niż w przypadku standardowej pralki, a także skrócenie czasu prania, co przekłada się na duże oszczędności w skali roku.

Funkcje i programy prania – to właśnie one są najważniejsze w pralkach. Warto postawić na urządzenie dobrej jakości, aby mieć pewność, że odzież nie zostanie uszkodzona podczas prania. Co jeszcze jest istotne? Możliwość wyboru długości trwania danego programu oraz programów dedykowanych konkretnym rodzajom odzieży i tkanin, co może znaleźć zastosowanie np. u sportowców, ponieważ, jak wiadomo, odzież sportowa często wymaga specjalnej pielęgnacji. Pralki Samsung WW80M644OPW i Bosch WAN242MSPL cechuje naprawdę szeroki wybór programów, w tym opcja samooczyszczenia się bębna, co także jest istotne w utrzymaniu należytej funkcjonalności urządzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here