Czy zmiana koloru auta przy pomocy folii to dobry pomysł?

Samochód w nietypowym kolorze to zapewne marzenie niejednego wielbiciela motoryzacji. Jeszcze do niedawna większość nawet nie brała tego jednak pod uwagę, gdyż wiązało się to z lakierowaniem całego pojazdu, a to ja wiadomo, trochę kosztują. Pojawiła się jednak prosta w użyciu alternatywa, którą jest kolorowa folia do naklejenia na auto.

Jak wygląda proces zmiany koloru przy pomocy folii?

Jest to niewątpliwie jeden z najłatwiejszych sposobów, dzięki któremu zmiana koloru auta przebiegnie sprawnie a przy okazji nie nadwyręży naszego portfela. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie samochodu, najlepiej przy pomocy specjalistycznych środków. Następnie musimy zdemontować klamki, reflektory i lusterka oraz zabezpieczyć opony. Dopiero po takim przygotowaniu dobieramy odpowiedni kolor i rodzaj folii i przyklejamy ją do pojazdu, Nie jest to trudne, gdyż pod wpływem ciepła przywiera ona wręcz idealnie do karoserii. Na tym zmiana koloru auta się kończy.

Zalety zmiany koloru przy pomocy folii

Proces ten jest świetną alternatywą dla lakierowania przede wszystkim ze względu na swoją odwracalność. Folia oczywiście jest trwała i ściśle przylega do karoserii, ale przy użyciu odpowiednich preparatów możliwe jest jej zdjęcie i nałożenie na przykład nowej. Ponadto, folia idealnie dopasowuje się do kształtu pojazdu, dzięki czemu wygląda on w 100% zgodnie z projektem klienta.

Folia to nie tylko zmiana koloru auta ale również doskonały sposób na zapewnienie mu dodatkowej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. W takim przypadku, nawet jeśli nałożona powłoka zostanie uszkodzona, znajdujący się pod nią lakier pozostanie w stanie nienaruszonym. Kolorowa folia jest także świetnym kamuflażem, który pozwoli ukryć zarysowania na karoserii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here