sklep internetowy

Rozwój Internetu sprawia, że coraz więcej biznesów, małych i średnich firm przenosi się tutaj by walczyć o klienta. W dzisiejszych czasach nie opłaca się wynajmować powierzchni handlowej. Na to mogą pozwolić sobie duże marki chcące mieć swoją reprezentację w każdej galerii handlowej. Choć to i tak odbywa się na zasadzie franczyzy gdzie i tak to właściciel ponosi koszty takiego znanego logo. Nie mniej jednak i Ci duzi i Ci mali posiadają strony Internetowe z asortymentem.

Założenie sklepu Internetowego to obecnie koszt mniejszy niż 200zł. Jeśli to sklep z szerszym asortymentem, posiadający jeszcze klupy video, wtyczki, masę zdjęć produktów i bogatą szatę graficzną to taki koszt będzie opiewał na kilku krotność takiej sumy. Potrzeby jest tu abonament oraz szablony, które są płatne. Te darmowe zazwyczaj nie bardzo się nadają. Potrzebna jest również praca programisty, który zapewni stronie funkcjonalność.

Często serwisy do tworzenia stron mają to wszystko w swojej ofercie. Klient może samodzielnie wybrać szablon i złożyć swoją stronę z gotowych elementów jak zabawkę z klocków lego. Wszystko profesjonalnie i przejrzyście bez konieczności zatrudniania osób trzecich. Sami zaś klienci stojący po drugiej stronie ekranu są również zadowoleni. Właściciel sklepu płacący za cały rok funkcjonowania sklepu i tak płaci mniej niż za miesiąc najmu lokalu gdzie sklep by się mieścił.

Oczywiście firma gdzieś musi mieć siedzibę i magazyn jednak koszta te są wpisane w działalność sklepów stacjonarnych. Brak konieczności zatrudniania dodatkowych pracowników i niższe koszta lokalowe przekładają się na ceny w sklepach Internetowych. Często są one niższe od tych ze sklepów co widać po cenach smartfonów czy butów. Oczywiście dochodzą tutaj koszta wysyłki jednak w Internecie jesteśmy sami sobie Panami i możemy kupując w sieci skorzystać z odbioru w sklepie stacjonarnym, który nie jest elementem wielkiej sieci.

sklep internetowy - jaki wybrać

Albo odebrać go w wybranym punkcie. Im droższy produkt tym cena dostawy jest mniej znacząca. Obecnie można nawet wykupić abonament gdzie za kwotę kilkudziesięciu złotych na allegro, można zamawiać określoną ilość przesyłek co wychodzi znacznie taniej. Ponadto koszta wysyłek są zależne od samego rodzaju wystawy. Możemy kupić produkt za pobraniem ale nawet jeśli towar zostanie wysłany zwykłym kurierem to możemy odzyskać pieniądze. Warto w ów czas nagrać proces otwierania paczki by nie zostać oskarżonym o zwrot towaru, który sami uszkodziliśmy. Sprzedawcy często zwalają winę na kurierów czy samych kupujących w celu unikania odpowiedzialności.

Sklepy znajdujące się w sieci mają zatem większą przewagę od tych stacjonarnych, które nie mają swojego przedstawicielstwa w sieci. Choć i te coraz częściej zakładają swoje strony na portalach społecznościowych w celu oznaczenia swojej obecności w okolicy oraz kontaktu z klientem. Dzięki stronie można informować klientów o akcjach promocyjnych czy o nowym asortymencie. Znany sklep z perfumami w sieci postępuje w myśl powyższych zasad. W okresie świątecznym nawet dostawa jest darmowa i gwarantowana do wigilii tak by każdy mógł zostać obdarowany na czas.

Skutkuje to bardzo niskimi cenami za produkty. Sięgają one nawet połowy cen w sklepach znanych marek. Mowa tu rzecz jasna o markowych perfumach. Jednak te z wielkich sieci posiadają ceny, w których płacimy za markę oraz za koszt wynajęcia powierzchni handlowej oraz sztabu pracowników. W sklepie Internetowym tego nie ma i nawet z kosztem wysyłki taki zakup jest i tak opłacalny. Ponadto wielość sklepów on-line sprzyja rozwojowi konkurencji co też przekłada się na wysokość cen ale także na różnorodność towarów. Jest ich tak dużo, że klienci zastanawiają się nad tym gdzie dokonać zakupu.

A zatem sklep Internetowy – jaki wybrać?

jaki wybrać

Najlepiej taki, który jest najlepiej i najczęściej polecany. Dodatkowo można wspomóc swój wybór wykorzystując porównywarki cen. Dzięki nim w łatwy i wygodny sposób można porównać wszystkie żądane ceny zatem sam produkt u różnych dostawców. Można również sprawdzić sklepy z konkretnej miejscowości co sprawia, że może nie będzie trzeba ponosić kosztów wysyłki. Najcenniejszą jednak wartością są opinie. One pozwolą zweryfikować wiarygodność treści prezentowanych przez sprzedawców oraz jakość ich usług.

Nie warto tutaj dawać się zwodzić bardzo okazyjnym cenom. Jeśli cena jest zbyt niska to oznacza to, że sprzedawce chce nas omamić wizją szybkiego wzbogacenia się o produkt, który prawdopodobnie istnieje jedynie na zdjęciu. W okresie świątecznym takich oszustw jest najwięcej. Mimo, że faktycznie ludzie sprzedają nieudane prezenty. Ale w tedy są to rzeczy dość mało atrakcyjne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here