Sposób na kreatywność w pracy

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób odnaleźć szczęście i czerpać radość z życia. Szukamy rozmaitych rozrywek, kosztownych sposobów, a i tak nie jesteśmy w stanie zaspokoić własnych potrzeb. Problem leży w naszej kreatywności – pobudzając naszą fantazję i wyobraźnię, jesteśmy w stanie rozwiązywać pewne kwestie w o wiele ciekawszy sposób i spędzać nasze życie tak, jak tylko zechcemy. Jak zatem pobudzić naszą kreatywność?

Notujmy wszystko, co przyjdzie nam do głowy

Warto zawsze mieć przy sobie notes i długopis, dzięki temu gdziekolwiek będziemy, możemy zapisać swoje inspiracje lub pomysły, które przyjdą nam do głowy. Nigdy nie wiemy, co nam się w życiu przydarzy, dlatego niektóre rzeczy warto zapisać i móc powrócić do nich w każdym momencie, aby je wykorzystać.
Zapisujmy także to, co chodzi nam po głowie. Wcale nie muszą być to logiczne zdania, czy coś, co jesteśmy w stanie sobie wyobrazić – takie inspiracje mogą okazać się przydatne za jakiś czas, gdy będziemy planować coś konkretnego. Dodatkowo trenujemy również przelewanie na papier swoich myśli i wyrażanie szczerych emocji.

Interesujmy się nowymi rzeczami

Wiadomo, że każdy z nas posiada własną strefę komfortu, z której niechętnie wychodzi. Warto jednak czasem zaryzykować i przekonać się, że istnieje wiele zupełnie innych rzeczy, które są równie interesujące, a różnią się od dotychczasowych upodobań.

Oto kilka przykładów:

• Spróbujmy przestawić się na inne gatunki muzyki. Wiadomo, że nie musza być to drastyczne zmiany – jeśli jakiś rodzaj kompletnie nam nie podchodzi, wybierzmy coś podobnego do tego gatunku, który jest naszym ulubionym. W ten sposób jesteśmy w stanie odkryć zupełnie nowe doznania i zainspirować się.
• Taka sama zasada dotyczy naszej diety – przestańmy jeść codziennie to samo, urozmaićmy nasz jadłospis w kolorowe, zdrowe potrawy, które wzmocnią nasz organizm i dodadzą nam pozytywnej energii.
• Ubierzmy się inaczej niż zwykle, nie bójmy się przymierzać rzeczy, których do tej pory nigdy byśmy nie założyli. Szybko może się okazać, że co prawda bluzka na wieszaku nie wygląda zbyt ciekawie, ale do naszej figury pasuje idealnie. Wprowadźmy d naszej garderoby kolory, które nas inspirują.

Zmieńmy otoczenie

Czasami okazuje się, że otaczając się przez wiele lat tymi samymi ludźmi, czujemy się bezpiecznie, ale niekoniecznie szczęśliwi. Nasi przyjaciele powinny być osobami, które nas inspirują, zachęcają do działania i wspierają w każdym momencie.

Dobrze jest co jakiś czas zweryfikować swoje otoczenie – jeśli okazuje się, że osoby, z którymi najczęściej przebywamy, tak naprawdę hamują nas lub ściągają na dół, lepiej ograniczyć z nimi kontakt. W przypadku, gdy są to nasi przyjaciele warto odbyć najpierw rozmowę – powinni nas zrozumieć i zmienić swoje nastawienie.

Nie zapomnijmy również o tym, że bardzo ważne jest poznawanie nowych ludzi. Gdy wychodzimy w wolny wieczór lub mamy chwilę na spacer do parku czy po mieście, uśmiechajmy się do innych i bądźmy otwarci na rozmowę. Nigdy nie wiadomo, kiedy spotkamy na naszej drodze ciekawe osoby, które mogą wnieść w nasze życie wiele interesujących pomysłów.

Otoczenie to nie tylko ludzie, którzy są blisko nas, ale również miejsce, w którym mieszkamy, spędzamy wolny czas oraz pracujemy. Niekiedy potrzebny jest nam odpoczynek i czujemy przemęczenie, warto wtedy rzucić wszystko i wyjechać na kilka dni w zupełnie inne rejony, najlepiej blisko natury.

Nie bójmy się ryzykować

Aby pobudzić nasza kreatywność i odnaleźć szczęście w życiu, musimy czasem zaryzykować nawet wtedy, gdy wymaga to dużych poświęceń. W innym wypadku nigdy nie dowiemy się, jakby to było, gdybyśmy podjęli inną decyzję.

Mawia się, że człowiek uczy się na błędach i jest w tym wiele prawdy, choć nie warto nastawiać się na to, że każde ryzyko wiąże się z porażką. Jeśli zakodujemy sobie w głowie, że osiągniemy sukces i uda nam się spełnić wszystkie kroki na drodze do szczęścia to bez wątpienia nam się uda. Pamiętajmy – kto nie ryzykuje, ten nie żyje.

Ruch to nie tylko zdrowie fizyczne

O aktywności fizycznej i jej zaletach można by pisać bez końca, należy jednak wiedzieć, że ma również niezwykle korzystne działanie na pracę naszego mózgu, a co za tym idzie – pobudza naszą kreatywność. Obojętnie czy uczęszczamy na zajęcia, czy wykonujemy ją we własnym zakresie, niezależnie od tego, czy jest to ciężki trening, czy lekkie rozciąganie nasze ciało i nasz umysł potrzebują jakiegokolwiek ruchu. Podczas ćwiczeń produkowane są endorfiny, czyli hormony szczęścia – jak w taki sposób można nie odczuwać pobudzenia wyobraźni i naszej kreatywności?
Czas na remont

Niekiedy wystarczy jedynie zmienić położenie niektórych mebli i okazuje się, że o wiele lepiej czujemy się w danym pomieszczeniu. Teoretycznie takie przemeblowanie powinniśmy organizować raz na jakiś czas i nie warto przyzwyczajać się do danego stanu rzeczy.

Dobrze jest zmienić przede wszystkim miejsce naszego łóżka. Sen jest niezwykle ważną częścią naszego życia, dlatego bardzo ważne jest, abyśmy wysypiali się i czuli we własnym łóżku bardzo komfortowo. Zmieniając jego położenie, możemy odkryć całkiem nowe doznania, które pobudzą naszą kreatywność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here