zamienniki tuszy

Po jakimś czasie eksploatacji każdej drukarki przychodzi czas, kiedy należy kupić nowy tusz. Jeżeli wcześniej nie upewniliśmy się, jaki koszt pociąga za sobą zakup tego rodzaju materiałów, możemy być w ciężkim szoku. Dlaczego? Ponieważ oryginalne tusze do drukarek dostępne są w bardzo wysokich cenach – niekiedy przewyższających koszt zakupu naszego urządzenia. Istnieje jednak wyjście z tej sytuacji, a są nim zamienniki tuszu. Ich największą zaletą jest o wiele niższa cena – nawet kilkadziesiąt procent niższa niż produktu oryginalnego. Nasuwa się jednak pytanie, czy tego typu zamiennik nie uszkodzi naszej drukarki i czy będzie oferował wysoką jakość wydruku?

Czym się różnią oryginały od zamienników?

Być może wydaje nam się, że oryginalne tusze do drukarek są droższe, ponieważ gwarantują najwyższą jakość? Nie jest to do końca prawda. W wielu przypadkach dobrej klasy zamienniki oferują równie dobrą wydajność oraz wysoką jakość wydruku. Z czego wynika więc taka różnica w cenie?

Głównie z polityki handlowej producentów drukarek, których koszt zakupu jest bardzo niski. Nie brakuje tego typu urządzeń, które kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych – dotyczy to zwłaszcza drukarek atramentowych. Firmy te sprzedając tak tanie urządzenia, mają nadzieję, że odbiją sobie ich niski koszt właśnie na materiałach eksploatacyjnych. W świecie drukarek rządzi zasada mówiąca, że im droższy jest sprzęt, tym mniej będzie kosztować nas jego użytkowanie. Nic więc dziwnego, że oryginalne kartridże potrafią przewyższać koszt zakupu drukarki.

Co w takiej sytuacji można powiedzieć o producentach zamienników? Nie ponoszą oni takich kosztów i często dysponują minimalnym budżetem na marketing, a mimo to ich produkty cieszą się dużym powodzeniem.

Dlaczego warto wybrać zamienniki?

Zamienniki to najlepszy wybór, jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. Zapewniają one wysoką jakość wydruku oraz są niezwykle wydajne – niekiedy nawet starczają na dłużej niż produkty markowe. Jak to się dzieje? Zamienniki są napełniane w 100% dzięki czemu starczają na dłużej, co nie zawsze obserwuje się w przypadku oryginalnych materiałów. Może wynikać to między innymi z popularnych praktyk producentów urządzeń drukujących.

Co więcej, wiele producentów drukarek dopuszcza używanie zamienników, dlatego nie musimy obawiać się, że stosując je utracimy gwarancję. Wybierając zamienniki tuszy warto jednak pamiętać, aby kupować je w miejscach, które cieszą się dobrą opinią. Produkty pochodzące z niepewnych źródeł mogą być nie tylko nieefektywne, ale też stanowią niebezpieczeństwo dla naszych – niekiedy bardzo drogich – urządzeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here