Chcesz kupić tanie mieszkanie? Wybierz to na parterze!

Na koszt zakupu mieszkania wpływa szereg różnych czynników. Wśród nich znajduje się również kondygnacja, na której położona jest nieruchomość. Gdy zależy nam na niskiej cenie, warto sprawdzać oferty „M” na parterze!

Dla wielu osób chcących zdecydować się na zakup własnego mieszkania jego koszt ma kluczowe znaczenie. Obecnie ceny na rynku nieruchomości nie są niskie – za jeden metr kwadratowy nieruchomości trzeba zapłacić od około 5000 do nawet ponad 8000 złotych. Zatem nawet niewielka obniżka rzędu kilkudziesięciu złotych daje dużą różnicę. W poszukiwaniu oszczędności warto nie tylko zrezygnować z lokalizacji w centrum, ale również warto zwrócić uwagę na szereg detali, które decydują o ostatecznej wartości nieruchomości. Wśród nich znajduje się również jego kondygnacja.

Na parterze najtaniej

Jeśli przeanalizujemy ceny, jakie proponuje deweloper w Szczecinie lub w innych miastach, możemy zauważyć tendencję do przeceniania nieruchomości położnych na parterze. Mieszkania położone na najniższych kondygnacjach są najtańsze, ponieważ nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Wobec tego ich ceny są niższe od lokali położonych powyżej. Warto jednak wskazać, że mieszkania na parterze także mają szereg zalet.

Mieszkanie na parterze – zalety i wady

Lokal mieszkalny położony na parterze kojarzony jest głównie z małą prywatnością, ponieważ można łatwo zaglądać w jego okna, z dużym hałasem, zimnem, a także z większym ryzykiem włamań. Jednak takie wady praktycznie nie zdarzają się w nowoczesnym budownictwie. Mieszkania są odpowiednio izolowane i zabezpieczane, a także budowane często na wysokim parterze lub odgradzane, dlatego też osoby z zewnątrz nie mogą wtedy zaglądać lokatorom w okna. Mieszkanie na parterze będzie również świetnym wyborem dla osób, które chcą mieć własny ogródek. Wielu deweloperów oferuje mieszkania wraz z dodatkową przestrzenią na zewnątrz – to idealna oferta dla tych, którzy pomimo posiadania mieszkania nie chcą rezygnować z posiadania własnego skrawka zieleni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here