ile kosztuje założenie sklepu internetowego

Sklepy internetowe to jeden z tych pomysłów na biznes, który jest podejmowany przez coraz większą liczbę początkujących przedsiębiorców. Dowodem na to jest liczba sklepów tego rodzaju zarejestrowanych w Polsce. Jest ich już ponad 20 tysięcy i z każdym kolejnym miesiącem jest ich coraz więcej. Mimo tego, że powoli rynek e-commerce staje się coraz bardziej nasycony chętnych spróbowania swoich sił nie brakuje. Przed podjęciem takiego zadania konieczne jest jednak przeanalizowanie kilku kluczowych elementów.

Jednym z pierwszych pytań, które powinny nam przyjść na myśl jest to ile kosztuje założenie sklepu internetowego. Często bywa tak, że osoba planująca rozpoczęcia takiej działalności nie mają świadomości tego, ile tak naprawdę przyjdzie im zainwestować w tego rodzaju sklep.
W dzisiejszych czasach nie trzeba już zatrudniać programistów w celu stworzenia własnego sklepu internetowego. Wielkie zaplecze serwerowe też nie jest wymagane, ponieważ można sobie poradzić w inny, mniej kosztowny sposób. Najkorzystniejszym wyborem jest skorzystanie z dobrodziejstwa, które niesie ze sobą wybór atrakcyjnej z punktu widzenia ekonomicznego platformy e-commerce.

One mają do zaproponowania na przykład założenie sklepu w tak zwanej chmurze. Oznacza to, że do naszej dyspozycji będziemy mieć gotowe oprogramowanie, które będzie dostępne przy pomocy przeglądarki internetowej. Oprogramowanie to jest niezwykle proste w obsłudze, dlatego dodawanie nowych produktów nie będzie dla nas żadną trudnością, nawet jeśli nie posiadamy programistycznej wiedzy. Wystarczy jedynie umieć obsługiwać panel administracyjny, w którym znaleźć można praktycznie wszystko.

Cena takiej platformy jest uzależniona od ilości dostępnych funkcji. Te podstawowe są z reguły dostarczane za darmo. Platformę o dobrych możliwościach znajdziemy w cenie oscylującej w okolicach 100 złotych miesięcznie. Dodatkowe koszty występujące tutaj pod postacią opłaty za rejestrację oraz wykupienie domeny to niewielki wydatek w okolicach 100 złotych.
Przy założeniu sklepu internetowego należy pamiętać też o dodatkowych kosztach prawnych, które są nieodzownym elementem procesu rejestrowania swojej działalności. Do funkcjonowania takiego sklepu w sposób legalny konieczne jest zamieszczenie na stronie sklepu regulaminu określającego najważniejsze aspekty prowadzonej działalności oraz praw klientów. Istnieje możliwość samodzielnego przygotowania regulaminu, czy też skorzystania z wariantów oferowanych przez same platformy.

W drugim wypadku konieczne jest uiszczenie opłaty z tego tytułu. Jeżeli zależy na regulaminie przygotowanym przez profesjonalistę, który dopasuje wszystkie zapisy do profilu naszej działalności, możemy udać się do prawnika. On wykona do zadanie. Cena takiej usługi jest uzależniona od kancelarii. Maksymalny koszt to około 500 zł za bardziej rozbudowane regulaminy.
Założenie sklepu internetowego wymaga też zarejestrowania własnej działalności gospodarczej. Na szczęście jest to proces, z który nie trzeba uiszczać żadnej opłaty. Na początku własnej działalności mamy też do czynienia z uproszczeniami ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Przez pierwsze 24 miesiące działalności możliwe jest korzystanie z tak zwanego „małego Zus-u”, który jest dwa razy mniejszy od standardowej stawki. Do rozpoczęcia prowadzenia swojego sklepu konieczne będzie też zakupienie takich przedmiotów jak artykuły biurowe, pieczątka, czy też urządzenia biurowe. Regularnie trzeba będzie również uiszczać opłatę za media. Jeżeli nie mamy wiedzy księgowej, konieczne będzie zatrudnienie księgowej. Aby ograniczyć te koszty, dobrze jest zdecydować się na skorzystanie z usług biura rachunkowego.

sklep internetowy

 

Może ono zaproponować znacznie korzystniejsze warunki. Jeżeli sklep zamierzamy prowadzić samodzielnie, nie ma problemów w wydatkami na pensje pracowników. Gdy jednak zajdzie taka potrzeba, konieczne będzie znalezienie w budżecie pieniędzy na pensje. W razie potrzeby, pracownicy ci mogą pracować na niepełny etat, co ograniczy wydatki. Prowadzenie sklepu internetowego to też obowiązek ponoszenia kosztów zwrotu towarów oraz wszelkiego rodzaju reklamacji. Dodatkowe koszty są też generowane przez opłaty typu prowizje występujące przy okazji płatności za dany towar.

Każdy sklep internetowy wiąże się też z potrzebą zdobywania klientów oraz rozpowszechniania swojego wizerunku. W tym celu niezbędne są zabiegi marketingowe takie jak na przykład kampania w Google. Na takie cele dobrze jest wydawać około 500 zł miesięcznie, aby mieć nadzieję, że działanie to przyniesie z czasem rezultaty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here