paczkomat
fot: pixabay.com

Zakupy przez internet stały się w obecnych czasach nie tylko wygodną formą załatwiania sprawunków bez wychodzenia z domu. Często są one jedyną metodą aby nabyć interesujące nas przedmioty. Obecnie nie jest to już takie oczywiste, że udajemy  się do sklepu po wybraną rzecz i tak po prostu dokonujemy zakupów.

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-korzystac-z-paczkomatu/

Wyjścia do sklepu mogą być niemożliwe ze względu na powszechne zagrożenie pandemią. Jeżeli  już nawet uda nam się wyjść, może się okazać, że nie dostaniemy już interesującego nas modelu, kolory czy też rozmiaru.

Zakupy przez Internet, dostawa do paczkomatu

Zakupy przez Internet stały się obecnie banalnie proste, wystarczy zarejestrować się na stronie dowolnego sklepu, lub portalu aukcyjnego. Zazwyczaj przed dokonaniem płatności dokonujemy wyboru sposobu dostawy. Opcja kuriera, odbioru w punkcie lub też odbioru przesyłki w paczkomacie.

Odbiór w paczkomacie wydaje się obecnie najbardziej wygodny. Po pierwsze jest to jedna  z tańszych opcji. Nie wymaga od nas oczekiwania na kuriera, często z różnych powodów może nie być nas w domu, musimy wówczas dokonywać zmiany daty odbioru, co wydłuża nasze oczekiwania na upragnioną rzecz. Dodaje nam również możliwość odbioru przesyłki bez konieczności kontaktowania się z kurierem, co w obecnej sytuacji jest niezwykłe ważne.

Odbiór przesyłki w paczkomacie

Sam proces odbioru z paczkomatu jest również bardzo prosty i wymaga od nas praktycznie posiadania telefonu komórkowego. W momencie dostarczenia przesyłki do paczkomatu otrzymujemy poprzez wiadomość sms informację z indywidualnym kodem uprawniającym do odbioru przesyłki. Kod ten należy wprowadzić na panelu sterowania paczkomatu, właściwa skrytka zostanie otwarta automatycznie.  Obecnie również można odbierać przesyłki bez konieczności dotykania panelu sterowania, wystarczy zeskanować kod QR, który otrzymamy mailem lub smsem, poprzez skaner w panelu głównym paczkomatu. Metoda ta zyskuje coraz większą popularność z racji bezpieczeństwa jakie nam zapewnia. Panele dotykowe, które  nie są regularnie dezynfekowane stanowią siedlisko bakterii i wirusów, których tak bardzo się obawiamy.

Przeczytaj też: http://tekstyle.pl/czy-komentarze-na-allegro-sa-wiarygodne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here