RPA: nie tylko dzika przyroda

RPA kusi wspaniałymi parkami narodowymi i dziką przyrodą, której warto poświęcić więcej uwagi. Kraj ten może zaskoczyć nas wieloma innymi atrakcjami, zatem wędrówki po jego terenie mogą się okazać dobrą ofertą dla każdego – nie tylko dla tych, którzy wolny czas chcą spędzać na łonie natury.

RPA i jego turystyczny potencjał

Republika Południowej Afryki jest krajem wyjątkowym, któremu warto poświęcić swój czas. Tu, na południowym krańcu kontynentu afrykańskiego, nuda nikomu nie grozi. Choć kraj ten znany jest z niełatwej historii oraz długiej walki o prawa człowieka, turyści na jego terenie mogą się czuć bezpiecznie. A że czekają tu na nich tętniące życiem miasta oraz cenne ostoje dzikich zwierząt, chętnych na zapoznanie się ze skarbami RPA nie brakuje. W jakich miejscach warto się zatrzymać w trakcie podróży po tym kraju?

Kapsztad – niezwykłe miasto nad Zatoką Stołową

Stolica RPA może się pochwalić korzystną lokalizacją, a położenie nad wodami Zatoki Stołowej sprawia, iż nie brak tu miejsc idealnych dla spragnionych wypoczynku turystów. Nie brak tu plaż oraz ośrodków wypoczynkowych, nie brak też atrakcji turystycznych, którym warto poświęci swój czas. Zachwyca ogród botaniczny oraz Góra Stołowa, będąca jednym z symboli RPA Miasto to zachwyca też terenem  Robben Island- wyspy, która w czasach rządów Brytyjczyków była miejscem zsyłki dla trędowatych oraz chorych psychicznie. W latach 60-tych XX stulecia, na wyspie tej powstało więzienie, w których przetrzymywany był m.in. Nelson Mandela – jeden z najważniejszych działaczy na rzecz praw człowieka oraz wielki przeciwnik polityki apartheidu. Wizyta w Kapsztadzie nie może się też obyć bez wizyty na szczycie Góry Stołowej. Można się na nią dostać turystyczną kolejką, a widoki, jakie można z niej podziwiać, zapierają dech w piersi.

Durban: dla spragnionych wypoczynku nad Oceanem Indyjskim

Choć Kapsztad jest najważniejszym ośrodkiem miejskim w tym kraju, nie brak i innych kurortów, dzięki którym tak dobrze rozwija się turystyka w RPA. Z biurem podróży można się dostać również do miejscowości Durban, znanej z korzystnej lokalizacji na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. Choć miasto to jest najważniejszym portem morskim RPA, nie brak tu miejsc, w których goście z całego świata mogą się nacieszyć beztroskim wypoczynkiem.

Park Narodowy Krugera – raj dla miłośników natury

Dla tych, którzy chcą się nacieszyć widokiem dzikich zwierząt, ważnym punktem w programie wycieczki po RPA jest Park Narodowy Krugera. To najstarszy park tego typu w Afryce, którego powstanie w 1898 roku było zasługą Paula Krugera. Do dziś par ten zachwyca swoimi rozmiarami oraz przyrodniczym bogactwem. Na powierzchni ponad 2 milionów hektarów można zobaczyć w naturalnym środowisku te zwierzęta, które stały się symbolami Czarnego Lądu. Lwy, lamparty, bawoły, słonie oraz nosorożce – oto słynna wielka piątka, której miłośnicy afrykańskiej przyrody tak chętnie poświęcają swą uwagę. Trawiaste równiny oraz pasy bujnej zieleni sprawiają, że park ten urzeka nie tylko dzikimi zwierzętami, ale i wspaniałą scenerią.

Pretoria: co warto zobaczyć w stolicy kraju?

To najważniejsze miasto, jakim może się pochwalić RPA. Stolica zadziwia licznymi kontrastami. Z jednej strony czekają tu na turystów nowoczesne budowle, z drugiej tak wyjątkowe miejsca, jak ogromne zoo, w którym można zdobyć wiele cennych wiadomości na temat afrykańskiej przyrody. A że w rejonie Pretorii nie brak cennych zabytków i miejsc o ogromnej wartości przyrodniczej, nuda w tym mieście nikomu nie zagrozi. Pretoria to również wspaniała okolica, którą warto lepiej poznać.

Johannesburg: z wizytą w mieście złota

Z Pretorii można szybko i wygodnie dotrzeć do Johannesburga – wielkiego miasta, znanego z ciekawych placówek muzealnych. Tą najważniejszą jest Muzeum Apartheidu, które przypomina o tragicznym losie wielu mieszkańców RPA. Apartheid, wprowadzony w 1948 roku, przetrwał do połowy lat 90-tych XX wieku. Co to oznacza? Że przez pół wieku w kraju tym obowiązywała segregacja rasowa, a osoby o ciemnej karnacji stawały się obywatelami drugiej kategorii. Miasto to przyciąga również tak ważną atrakcją, jaką jest Kolebka Ludzkości. To grupa kilkunastu jaskiń, które są bardzo ważnymi stanowiskami archeologicznymi, a tutejsze znaleziska dostarczyły naukowcom wielu cennych wiadomości na temat początków ludzkości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here