Magazyny do wynajęcia typu BTS/BTO – czym są, ile kosztują i czy warto na nie postawić?

Ostatnio coraz częściej wśród polskich przedsiębiorców panuje skłonność do wynajmowania powierzchni magazynowych typu BTS/BTO. Wynika to z braku zainteresowania dostępnymi magazynami. Czym jednak są magazyny BTS/BTO, co je charakteryzuje i czy to opłacalna opcja dla Ciebie? Sprawdź odpowiedzi w naszym artykule poniżej!

Magazyny typu BTS/BTO – co to jest?

Magazyny do wynajęcia BTS/BTO, czyli „Build To Suit” i „Build To Own”, to magazyny szyte na miarę, pod konkretnego klienta. Oznacza to, że są zaprojektowane i zbudowane zgodnie z wymaganiami przyszłego najemcy. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie potrafią znaleźć istniejącego już magazynu spełniającego ich wymagania. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że z wybudowaniem i wynajęciem takiego rodzaju miejsca wiąże się kilka wymagań, np. wielkość takiego magazynu musi wynosić przynajmniej 4 tys. m2, okres najmu to minimum 10 lat, a najemca musi mieć stabilną i uregulowaną sytuację finansową.

Ile kosztuje taki magazyn?

Przede wszystkim należy podkreślić, że cena najmu magazynu BTS/BTO wcale nie musi być wyższa od ceny najmu istniejącego magazynu. Tak naprawdę ostateczny koszt zależy od wielu czynników i nie można go jednoznacznie określić. A o jakich czynnikach mowa? Głównie są do koszty związane z adaptacją terenu do inwestycji oraz oczywiście wybór odpowiedniej lokalizacji.

Czy magazyny do wynajęcia typu BTS/BTO to inwestycja godna uwagi?

Oczywiście, że tak! Bez względu na to, w jakiej branży działasz, powinieneś rozważyć wynajęcie magazynu typu BTS / BTO. Przemawia za tym szereg korzyści dla Ciebie: wspomniana już dowolność w wyborze lokalizacji, a także możliwość zaaranżowania powierzchni magazynu pod Twoje konkretne wymagania. Warto również wspomnieć o możliwości przystosowania terenu wokół stawianej powierzchni magazynowej i tym samym o utworzeniu np. zielonego parku albo odwrotnie – wybudowania powiększonego parkingu samochodowego. Resumując, magazyny do wynajęcia typu BTS/BTO dają dużo swobody w dostosowaniu go do siebie i swoich potrzeb i to jst ich największa, nieporównywalna korzyść.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here