Różnice między standardowym wynajmem aut, a car sharingiem

Wynajem samochodów osobowych jest rodzajem usługi, która współcześnie cieszy się coraz większą popularnością. Szerokie grono odbiorców stanowią najczęściej biznesmeni, przedsiębiorcy, a nawet turyści.

Coraz częściej z owej alternatywy korzystają także mieszkańcy dużych miast, którzy chcą zaoszczędzić na czasie i odbyć komfortową podróż. O ile dotychczas tego rodzaju usługa była domeną wielkomiejską, o tyle obecnie większość marek oferujących wynajem pojazdów musi uwzględnić poważną konkurencję jaką stanowi usługa zwana car sharingiem.

Elastyczność to podstawa

Znaczna większość wypożyczalni aut wynajmuje pojazdy na doby. Dzieje się tak bez względu na czas ich korzystania – nieważne, czy potrzebujemy auta, aby załatwić kilka spraw na mieście, czy chcemy odbyć daleką podróż – koszta wciąż pozostaną niezmienne. Większość z nas nie chce przepłacać, dlatego powstała idea zwana car sharingiem z której korzysta mnóstwo osób zachodniej części Starego Kontynentu. Auta na minuty to oferta dla osób chcących płacić wyłącznie za czas w którym auto jest eksploatowane. Tytułowe rozwiązanie niesie ze sobą mnóstwo innych walorów – jednym z najważniejszych jest elastyczność usługi.

Korzyści wynikające z oferty

Wynajem aut na minuty to usługa, która wykorzystuje nowoczesną, intuicyjną i nader uproszczoną aplikację na smartfona, która pozwala zarezerwować wybrany model auta. Wszelkie – uciążliwe formalności są w tym przypadku zbędne i niepotrzebne. Auto w chwili odbioru w wyznaczonym miejscu, które znajduje się nieopodal miejsca zamieszkania klienta jest praktycznie zawsze zatankowane – gdy poziom baku znajduje się na ¼ objętości, wówczas należy zatankować auto, zaś koszta są zwracane klientowi. Kolejnym walorem jest możliwość bezpłatnego parkowania w centrach największych miast, co pozwala zaoszczędzić na czasie. Na czasie oraz kosztach możemy zaoszczędzić także dzięki pełnej mobilności usługi – zarówno proces wynajmu, jak i opłat dokonywany jest przez banalną w obsłudze aplikację, która pozwoli w sposób błyskawiczny użytkować dany pojazd.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here