składane ulotki

Ulotki nadal są najczęściej wybieraną formą reklamy przez mniejsze i większe firmy. Mimo tego, że potrzebny jest bardzo duży nakład to spełniają one wszystkie wymagania klientów. Trzeba rozdać ich bardzo dużo, bo tylko kilka procent z nich trafia do klienta czy osoby zainteresowanej. Do wyboru są zwykłe małe ulotki jak i te większe, na których można mieścić więcej informacji reklamowych. Popularne są również ulotki składane, bo zawierają jeszcze więcej reklamy i pozwalają na łatwiejsze przedstawienie klientowi oferty. Czy będzie nią zainteresowany? To już jest zależne od tego, jakie miejsce do rozpowszechniania takich ulotek się wybiera. Wszystko musi być dopasowane, ale tym zadaniem nie zajmuje się już drukarnia, bo u nich można zamówić jedynie wysokiej jakości ulotki składane.

Zamówienie ulotek składanych

Ze złożeniem zamówienia nie ma najmniejszych problemów, bo znajdziemy drukarnie wykonującą takie wydruki. Trzeba wybrać tylko odpowiedni rodzaj i wielkość ulotek dopasowany do wszystkich wymagań. Może to być format DL, ale można również wybrać A5 czy A6. W przypadku braku zdecydowania, co tak naprawdę wybrać trzeba skontaktować się z drukarnią, a tam powiedzą nam, co wybrać żeby uzyskać najlepsze efekty. Trzeba pamiętać o tym, że ulotka składana nie może być pisana zbyt małym drukiem, bo wtedy mało, kto będzie chciał męczyć swoje oczy żeby to rozczytać.

Duży druk to znowu niewielka ilość jak na powierzchnie ulotki, dlatego nie da się przekazać tych informacji, jakie są bardzo ważne i mają zachęcić potencjalnego klienta do wybrania tej firmy. Jeśli mamy format to przechodzimy do ilości stron i sposobu składania. Tutaj mamy wiele opcji do wyboru, bo mogą to być cztery strony składane na pół, ale można również wybrać sześć strony. Gdyby ktoś chciał zrobić ulotkę harmonijkę to może być dwanaście stron, czyli jest to bardzo duża powierzchnia do zareklamowania produktów, oferty czy osoby. Istotne będzie wybranie również rodzaju papieru i im większa będzie gramatura tym sztywniejsza będzie ulotka. Najbardziej polecany jest papier kreda połysk o gramaturze 130.

Inne parametry do wyboru

Trzeba również wybrać czy powierzchnia ulotki ma być lakierowana lub foliowana. W tym przypadku można wybrać standardową opcję, czyli tanią, ale jednocześnie skuteczną i wiele osób z niej korzysta. Koniecznie trzeba skupić się na wybraniu opcji zadruku i tutaj mamy dwustronny 1/1, 4/4 czy 5/5, co oznacza, że każdy może znaleźć dla siebie to, czego szuka. Wystarczy porównać poszczególne opcje i wybrać tę najlepszą. Ilość wzorów, jakie mają się znaleźć na ulotce też trzeba w indywidualny sposób dopasować.

Może być jeden wzór, ale może być ich dziesięć, dwadzieścia czy trzydzieści. Drukarnia jest w stanie wykonać tyle wzorów ile tylko chcemy i ile nam pasuje. Tworząc we własnym zakresie projekt dobrze jest zlecać jego sprawdzenie specjaliście w drukarni. W ten sposób oszczędzamy na ewentualnych błędach, które będą tylko i wyłącznie naszą winą i drukarnia nie ponosi za nie odpowiedzialności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here