Płatności mobilne

Handel elektroniczny rządzi się własnymi prawami – zakupy przez Internet powinny być szybkie i proste. Właśnie dlatego coraz częściej wprowadza się do nich opcję płatności mobilnych, które zdobywają coraz większą popularność. Dlaczego jeszcze warto je wykorzystać?

Nowoczesne miejsce i… obsługa

Sklep internetowy można bez problemu porównać do zwykłego sklepu na rogu. Jeśli towar i obsługa nie należą do atrakcyjnych, klienci niechętnie będą zaglądać w dane miejsce. No właśnie – w lokalnym sklepie obsługę stanowi proces kasowania towaru i zapłata. Jeśli sklep nie umożliwia płatności elektronicznych, klienci będą kierować się w stronę dużych, lepiej wyposażonych supermarketów. Podobnie jest w przypadku sklepów internetowych. Jeśli Twój sklep nie umożliwia dokonywania płatności za pomocą urządzeń mobilnych, klienci zaczną szukać miejsc, w których „obsługa” (a właściwie – samoobsługa) jest lepiej dostosowana do ich potrzeb.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

W dobie oszustw internetowych, kiedy bardzo łatwo wyłudzić dane od nieświadomego użytkownika, kampanie uświadamiające internautów nie dziwią. Polacy wiedzą, czego się wystrzegać i co powinno przykuwać ich uwagę przy dokonywaniu zakupów. Płatności mobilne należą ich zdaniem do najbezpieczniejszych form – nawet w razie próby wyłudzenia ich konto jest bezpieczne, bo płatność jest jednorazowa i wymaga potwierdzenia na ekranie urządzenia. Co ważne: żeby zyskać możliwość obsługi takich płatności, sklep musi podjąć współpracę z wybranym operatorem płatności, co dodatkowo potwierdza uczciwość przedsiębiorcy. Jeśli sklep prowadzi szemrane interesy – nie będzie po prostu wyposażony w taki system.

Reklama lub rozwój

Choć promowanie sklepu jest niezwykle ważne, przed przystąpieniem do kampanii reklamowych warto zadbać o uatrakcyjnienie samej strony. Jeśli klient już na nią wejdzie – powinien na niej pozostać. Pomogą w tym atrakcyjny wygląd, nowoczesny interfejs użytkowy i udogodnienia, takie jak właśnie płatności mobilne.

W naszych czasach płatności mobilne są już nie tyle nowością, co obowiązkowym elementem, podkreślającym atrakcyjność sklepu. Ich wprowadzenie to same plusy – warto więc zdecydować się na współpracę z usługodawcą – przelewy24.pl!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here