Czym jest ubezpieczenie podtrzymania dochodu? Wyjaśniamy!

Praca w wymarzonym zawodzie to marzenie wiele osób. Nigdy jednak nie wiadomo, czy kariera w danej firmie nie zostanie wstrzymana na skutek uszczerbku na zdrowiu spowodowanego wypadkiem lub chorobą. Warto ubezpieczyć się, by zapewnić sobie i bliskim finansową ochronę w przypadku tego typu sytuacji.

Ogólne zasady

Polisa podtrzymania dochodu to finansowe zabezpieczenie dla pracujących osób. W ramach ubezpieczenia zakład wypłaca klientowi comiesięczne świadczenie, rekompensujące skutki wypadku lub choroby. Z rozwiązania tego mogą korzystać pracownicy zatrudnieni w danej firmie  oraz osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. W przypadku trwałej utraty zdolności wykonywania zawodu właścicielowi polisy wypłacane jest jednorazowe świadczenie, rekompensujące utracone dochody. Jego wysokość znacznie przewyższa standardowy zasiłek chorobowy ZUS. Warto zatem wejść na stronę towarzystwa cuk.pl i wykupić wariant dostosowany do własnych potrzeb. 

Finansowe zabezpieczenie

Wysokość rekompensaty – w  przypadku utracenia zdolności wykonywania zawodu –  ustalana jest na podstawie osiąganych przez daną osobę dochodów. Rozwiązanie to pozwala utrzymać dotychczas poziom życiowy. Ubezpieczenie jest niezwykle elastyczne, a w jego obrębie dostępne są różnorodne warianty. Tego typu programy realizowane były dotychczas w zachodnich krajach. Ochrona ta od jakiegoś czasu obejmuje również polskich klientów, którzy zdecydowali się na zakup polisy. Koszt świadczenia zależy od różnych czynników, w tym m.in:

  • sumy ubezpieczenia,
  • wysokości osiąganego przez daną osobę przychodu,
  • historii przebytych chorób.

Wiele firm oferuje również swoim klientom możliwość rozłożenia składki na dogodne raty. Przed zakupem świadczenia warto zatem zapoznać się z ogólnymi warunkami umowy oraz szczegółowym zakresem polisy.

Ubezpieczenie podtrzymania dochodu to doskonała inwestycja dla pracowników firm, jak i osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Warto pomyśleć o zakupie polisy, by w przypadku niezdolności do wykonywania danego zawodu dysponować zabezpieczeniem finansowym – dla siebie i swoich bliskich.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here