Zarabiać na blogu nie jest łatwo. Wszystko zaczyna się od tego, że nasz blog musi przyciągać uwagę internautów. Jeśli tak jest to szanse na to, że ktoś u nas będzie się chciał reklamować są większe. Jeśli ilość odwiedzin jest słaba to niestety trzeba będzie to zmienić. To, dlatego zanim zaczniemy zarabiać na blogu często potrzebujemy wydać własne pieniądze na pozycjonowanie naszej strony. Tym samym jesteśmy wyżej w wyszukiwarce, a co za tym idzie mamy wice odwiedzić, a nasza strona jest atrakcyjna dla reklamodawców. Jeśli mamy stronę odwiedzaną przez wiele osób to może skontaktuje się z nami jakaś firma, która poprosi o artykuł sponsorowany.
Można będzie napisać coś ciekawego, ale opisać, że korzystamy z takiego sprzętu albo mamy taki i taki samochód. To naprawdę bardzo dobre rozwiązanie i można na tym zarobić bardzo dużo pieniędzy.

Osoby, które mają bardzo popularne blogi dostają dużo pieniędzy za takie promowanie produktów, usług i firm. Inne osoby, które przeglądają bloga kierują się tym, że to ktoś reklamuje. Ufają tej osobie, dlatego też to wybiorą. Właśnie w ten sposób można całkiem sporo zarobić na blogu i jeśli wykorzystamy okazję to na pewno sporo nam zostanie pieniędzy w kieszeni. Warto stawać na takie produkty i firmy, które są wiarygodne, czyli jeśli coś sygnujemy swoim nazwiskiem to niech to będzie dobrej, jakości. Jeśli nie będzie to niestety, ale już następnym razem nikt nas nie posłucha i nie zarobimy nawet złotówki.

Zarabiamy pieniądze

Można zarobić na reklamie z banera. Mamy wtedy płacone za każde klikniecie, na początek jest to dobre rozwiązanie, ale raczej nie zarobimy na tym zbyt wiele. Może na utrzymanie bloga wystarczy, a przecież na początku to już będzie coś.
Od czegoś trzeba zacząć, dlatego trzeba szukać takich rozwiązań i możliwości, z jakimi sobie poradzimy. Do popularnych blogów agencje same się zgłaszają i proszą o wycenę.
Warto im odpisywać aczkolwiek nie z każdą z nich będziemy współpracować. Jandy rezygnują, bo cena jest za wysoka, ale są też takie, które rezygnują, bo jesteśmy za tani i jest to podejrzane. Trzeba orientować się w cenach, a wtedy na pewno będziemy konkurencyjni na rynku i sporo uda nam się zarobić.
Nie da się określić tego ile, ale z biegiem czasu sami się o tym dowiemy. Blog to dobry sposób na zarabianie, ale nie da się nic nie robić. Trzeba dodawać treść, trzeba mieć kontakt z osobami, które nas odwiedzają. Trochę czasu nam zajmuje ta cała obsługa, ale naprawdę może nam się to opłacić. Internet daje nam wiele możliwości zarabiania pieniędzy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here