Jeśli zamierzamy pozycjonować sklep internetowy to warto byłoby już na samym początku wybrać sobie odpowiednią nazwę domeny. Powinny to być coś, co będzie łatwo zapamiętane przez klienta. Byłoby też dobrze gdyby domena jasno mówiła, czym sklep się zajmuje. Do pełnego sukcesu potrzebujemy dużej ilości fraz. Frazy oczywiście zwiane są ze sklepem i z tym, co sprzedajmy. Można pozycjonować stronę pod frazy sklep meblowy, ale można również napisać o konkretnym modelu kanapy czy stołu. Jedno i drugie ma znaczenie, dlatego trzeba zadbać o to żeby całe zadanie było wykonane bardzo dobrze.

Pozycjonowanie jest trudniejsze niż nam się wydaje i łatwo można tutaj popełnić błędy. Najczęściej zaczyna się od tego, że zamiast wybrać coś wartościowego my oszczędzamy. Porównajmy sobie ceny poszczególnych firm oferujących pozycjonowanie, a wtedy przekonamy się czy ta oferta, która znaleźliśmy jest dobra czy lepiej będzie poszukać czegoś innego. Cena wiele mówi i musimy mieć tego świadomość.

Co jeszcze?

Dobrym pomysłem jest założyć swój blog. Oczywiście tematyka jest taka sama jak naszego sklepu. Opisujemy różne przygody i przy okazji polecamy ten towar. Można w tekście od razu zawrzeć frazy. Nie więcej jak dwie do, trzech ale to i tak będzie sporo. Wiele osób czyta blogi i przy okazji będą mogli dotrzeć do naszego sklepu. Można również udzielać się na forach internetowych. Jest ich bardzo dużo i jeśli w stopce można dodawać adres naszego sklepu to warto się tam często pojawiać.
Na pewno na tym nie stracimy, a możemy zyskać wielu klientów. Tym bardziej, jeśli na forum będziemy udzielać rzeczowych odpowiedzi. Będziemy wtedy wiarygodną osobą, która jest poważana, a na pewno to pozytywnie odbije się na naszym sklepie internetowym. Jeśli mówimy po pozycjonowaniu to trzeba będzie dodawać w specjalnych katalogach teksty. Te strony z katalogami powinny być same w sobie wartościowe i trzeba o tym pamiętać. Tylko wtedy są szanse na to, że będą z tego pozytywne efekty.

W przypadku tekstów nie można kopiować treści z innych stron. Wszystko musi być napisane tak żeby pasowało do sklepu internetowego, który prowadzimy. Można taką pracę wykonać samodzielnie, ale jeśli nie wiemy jak się za to zabrać i jak to ma wyglądać to lepiej znaleźć kogoś do pomocy. Ceny za takie teksty nie są wysokie, dlatego każdy prowadzący sklep internetowy może sobie na to pozwolić. Pierwsze efekty od rozpoczęcia pozycjonowania można będzie zauważyć już po kilku tygodniach, ale najlepiej będzie to wszystko widać po kilku miesiącach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here