ile kosztuje sklep

Coraz więcej osób decyduje się na założenie sklepu internetowego, licząc na łatwe zyski. Wydaje się, że koszty działalności są niewielkie, a klientów coraz więcej. W praktyce okazuje się, że konkurencja jest już całkiem spora, a znalezienie nabywców nie takie łatwe. W dalszym ciągu taka forma działalności jest jednak bardziej korzystna niż wynajmowanie lokalu i stacjonarne sprzedawanie towarów.

Sklep internetowy – ile kosztuje jego założenie i prowadzenie.

Aby rozpocząć działalność internetową należy zakupić domenę i hosting. Jeśli przewidujemy niewielki ruch na naszej stronie, koszty nie powinny być wielkie. Zakup hostingu i domeny to corocznie kilkaset złotych. Jeśli nie będziesz pamiętał o odnawianiu domeny co roku, twój sklep zniknie z internetu. Korzystanie z bezpłatnego hostingu w przypadku sklepu internetowego niestety nie jest dobrym i stabilnym rozwiązaniem.

Poza tym warto zapłacić kilkaset złotych za nazwę domeny, z którą ma się kojarzyć nasz biznes. Bądź rozsądny przy wyborze firmy hostingowej. Niskie stawki w pierwszym roku, mogą się zemścić w przyszłym. Odnowienie domeny w kolejnym roku w niektórych firmach może okazać się nieprzyjemnie drogie.

Kolejne wydatki mogą się wiązać z zakupem oprogramowania, które będzie obsługiwać sklep. W tym przypadku korzystanie z darmowych rozwiązań jest dobrym pomysłem. Spersonalizowane oprogramowanie jest bardzo drogie i na początku swojej drogi nie będziesz go potrzebował. Jeśli nie znasz się na edycji stron internetowych, prawdopodobnie będziesz potrzebował programisty, który pomoże ci zainstalować oprogramowanie na stronie i pokaże ci jak wprowadzać informacje o dostępnych produktach.

sklep internetowy - ile kosztuje

Wszystkie te informacje można jednak bezpłatnie znaleźć w internecie. Jeśli więc będziesz odpowiednio uparty, założysz swój sklep samodzielnie. Wprowadzisz nazwę sklepu, określisz ilość i rodzaj dostępnych produktów, a także skonfigurujesz płatności. Ten etap zajmie ci prawdopodobnie dużo czasu, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się działać sam, ale nie poddawaj się. Ewentualnie szukaj pomocy w internecie lub wśród znajomych.

Otwarcie sklepu internetowego wiąże się z zakupem pierwszych produktów, na które musisz mieć własne pieniądze. Musisz również mieć je gdzie magazynować. Wielkość potrzebnych nakładów zależy od tego co sprzedajesz i może się różnić. Zarezerwuj na ten cel od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Prowadząc działalność w internecie powinieneś się promować.

Prowadzenie kont sklepu w mediach społecznościowych jest darmowe, choć zwykle zajmuje dużo czasu. W ten sposób zyskasz kontakt z potencjalnymi klientami i szybko odpowiesz na ich pytania. Być może uda ci się dopasować asortyment sklepu do ich potrzeb. Jeśli ta forma promocji wyda ci się niewystarczająca, możesz opłacić dodatkową reklamę swojego sklepu w Google, na Facebooku lub Instagramie. Na początek wystarczy ci kilkaset złotych. Obserwuj wyniki sprzedaży i w zależności od nich kontynuuj, lub zrezygnuj z płatnych reklam. Organizacja promocji i wyprzedaży, czy dni darmowych wysyłek, też będzie cię kosztować.

Młodzi przedsiębiorcy mają najwięcej problemów z opłaceniem podatków i składek. Problemy z płynnością finansową w pierwszych miesiącach działalności mogą być niebezpieczne dla całego przedsięwzięcia, nawet pomimo ulg jakie przygotował rząd dla młodych przedsiębiorców. Jeśli przypuszczasz, że możesz mieć problemy z szybkim znalezieniem nabywców, zarezerwuj przynajmniej kilka tysięcy na pokrycie składek i podatków.

sklep internetowy

Dodatkowe koszty związane z prowadzeniem biznesu mogą się wiązać z wynajęciem księgowej, która będzie za nas prowadzić wszelką dokumentację. Jeśli nie mamy doświadczenia z księgowaniem, warto zdecydować się na opłacenie odpowiedniej osoby. Pomoże ci to uniknąć kłopotów w Urzędzie Skarbowym, co jak nie trudno się domyślić może okazać się mało przyjemne.

Koszty założenia i prowadzenia sklepu internetowego mogą być różne. Zależy to od tego, czy zdecydujesz się na rozwiązania darmowe czy płatne. Jeśli sam przygotujesz stronę internetową, będziesz obsługiwał swój sklep, prowadził dokumentację i rozliczał się, zaoszczędzisz sporą sumę pieniędzy. Oszczędność nie zawsze jest jednak wskazana.

Czasem warto opłacić dobrego księgowego, lub okresową promocję w internecie. Wszystko zależy od tego jaki masz plan i jak szybko chcesz rozwinąć swój biznes. Biorąc pod uwagę możliwe wydatki, powinieneś na początek przygotować przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych. Zyski mogą pojawić się dopiero po kilku miesiącach, a ty musisz jakoś przetrwać ten ciężki okres.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here