Szkło na wymiar – skuteczna ochrona wyświetlacza telefonu i laptopa

0
1611

Ochrona wyświetlacza telefonu to pierwszy krok, który należy podjąć, wchodząc w posiadanie nowego aparatu. Pomimo nowoczesnych technologii, zastosowanych przy produkcji ekranów, wciąż pozostają one bowiem najbardziej delikatnym elementem całego smartfona. Analogicznie sytuacja wygląda w przypadku laptopa, którego często używamy poza domem, narażając na ryzyko uszkodzeń. Sposobem na przedłużenie żywotności swojego sprzętu elektronicznego jest szkło na wymiar, nałożone na wyświetlacz. Co warto o nim wiedzieć?

Czy ochronne szkło na wymiar jest potrzebne?

Urządzenia elektroniczne towarzyszą nam w życiu przez większość czasu. Obecnie trudno jest wyobrazić sobie codzienną rzeczywistość bez korzystania z telefonu komórkowego lub komputera, które są niezbędne zarówno w pracy, jak i życiu prywatnym. Nie da się też ukryć, że z reguły jako społeczeństwo mobilne, mnóstwo czasu jesteśmy poza domem, zabierając ze sobą wyżej wspomniane sprzęty, przez co nieustannie są one narażone na ryzyko uszkodzeń mechanicznych oraz zarysowań. Rozwiązaniem tego problemu jest szkło na wymiar, występujące w kilku wariantach. Ma ono za zadanie ochronić ekran przed powstawaniem rys w zetknięciu z przedmiotami codziennego użytku jak klucze czy drobne monety w plecaku lub torbie, a także zwiększać wytrzymałość wyświetlacza, stwarzając dla niego dodatkową powłokę ochronną, która w przypadku uderzenia lub upadku z wysokości ulegnie zniszczeniu w pierwszej kolejności. Szyba hartowana na wymiar lub jej hybrydowy odpowiednik to niezastąpiona metoda na w pełni sprawny i estetyczny sprzęt elektroniczny.

Rodzaje szkła na wymiar na wyświetlacz

Kupując sprzęt elektroniczny, taki jak smartfon lub laptop, mamy nadzieję używać go przez dłuższy czas, najczęściej kilka lat. Jest to bez problemu wykonalne, ale jedynie w przypadku odpowiedniego zabezpieczenia pewnych jego elementów już od samego początku, a założenie szkła na wymiar powinno być pierwszym krokiem. Na rynku dostępnych jest jednak kilka rodzajów ochrony wyświetlacza, który z nich więc wybrać?

  • Folia ochronna na telefon – jedną z najpopularniejszych form ochrony wyświetlacza telefonu oraz laptopa jest folia ochronna, która ma zarówno zagorzałe grono zwolenników, jak i przeciwników. Jej użyteczność zależy bowiem od oczekiwań i sposobów, w jakie najczęściej korzystamy ze swojego sprzętu. Jeśli używamy telefonu lub laptopa sporadycznie, a przez większość czasu jest on bezpieczny w jednym miejscu lub schowany w torebce lub plecaku, folia ochronna, której zadaniem jest przede wszystkim chronić ekran przed zarysowaniami, sprawdzi się idealnie. Chcąc jednak zwiększyć wytrzymałość wyświetlacza, szkło na wymiar będzie lepszym rozwiązaniem.
  • Szkło hartowane na wymiar – osoby, których codzienny rytm życia lub wykonywane zajęcia powodują częste ryzyko uszkodzeń sprzętu, zamiast folii powinny zainteresować się raczej szybą hybrydową na wymiar. Jest ona znacznie twardsza i grubsza od folii, a tym samym o wiele bardziej wzrasta wytrzymałość ekranu na uderzenia czy upadek z pewnej wysokości.
  • Szkło hybrydowe na ekran – ostatnim rodzajem popularnych metod ochrony ekranu, jest hybrydowe szkło na wymiar, będące niejako połączeniem najlepszych cech folii i szkła hartowanego. Jest znacznie bardziej odporne na uszkodzenia niż folia, jednocześnie zachowując elastyczność, której brakuje szybie hartowanej.

Które szkło na wymiar jest najlepsze?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, która z form ochrony wyświetlacza jest najlepsza. Najważniejsze, aby w ogóle zdecydować się na zabezpieczenie ekranu, a czy będzie to folia, czy też szkło na wymiar, wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań konkretnego użytkownika. Szkło hartowane na wymiar to idealne rozwiązanie dla tych, którzy oczekują przede wszystkim dobrej ochrony przed zarysowaniami przez przedmioty, znajdujące się w pobliżu sprzętu. Z kolei hybrydowe szkło na wymiar to świetny sposób na ochronę telefonu lub laptopa osób, będących ciągle w biegu, których urządzenia są narażone na częste upadki czy uderzenia.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here