jak projektować strony

W dzisiejszym świecie bardzo powszechne jest powiedzenie, że jeżeli nie ma cię w internecie, to nie istniejesz. Dotyczy to zarówno obecności osób prywatnych na portalach społecznościowych, jak też firm i ich stron internetowych. Każda szanująca się firma musi posiadać stronę internetową. Dobrze jeśli ta strona jest odpowiednio pozycjonowana, aby potencjalny klient bez trudu mógł znaleźć ją w gąszczu innych. Życie dzisiejszych ludzi toczy się przede wszystkim w internecie.

Dlatego każda firma powinna dbać o swoją dobrą opinię w sieci. Jeżeli gdzieś na forach krążą złe opinie o naszej firmie, należy podjąć działania i coś z tym zrobić. Co konkretnie? – tutaj powinien wypowiedzieć się fachowiec od social media i marketingu.

jak projektować strony internetowe

Jak projektować strony internetowe?

Wszystko zależy od charakteru prowadzonej działalności. Przede wszystkim strona musi być intuicyjna. Aby potencjalni klienci nie mieli problemów ze znalezieniem szukanych przez siebie informacji. Wiele stron jest przeładowanych elementami graficznymi i różnymi filmami, dobrymi zdjęciami, jednak to wszystko sprawia, że przestają być intuicyjne.

Czasem czasami ważna jest prostota. Na nic się zdadzą świetne elementy graficzne, jeżeli strona będzie tak długo się otwierać, że potencjalny klient straci cierpliwość i przejdzie do naszej konkurencji. Trzeba przede wszystkim wejść w buty potencjalnego klienta i zastanowić się jakich informacji będzie on poszukiwał na naszej stronie. Jeżeli prowadzimy na przykład hotel, to wiadomo, że najważniejsza będzie informacja, jak można zarezerwować pobyt w tym hotelu, czy można to zrobić przez internet, przez stronę bezpośrednio, czy też trzeba dzwonić na recepcję.

Kiedy zaczyna się i kończy doba hotelowa, jak wygląda kwestia parkingu – jest dodatkowo płatny czy nie? Czy w cenę pobytu wliczone są śniadania? Oczywiście ważny jest dobór takiej kolorystyki i odcieni, aby strona bez trudu kojarzyła się z prowadzoną działalnością. Na przykład dietetyk może postawić na kolor zielony, bo przecież chodzi o to, aby odżywiać się zdrowo – jeść jak najwięcej warzyw i owoców i być zdrowym. Dieta ma stać się drogą do zdrowia i dobrego samopoczucia, a dziś modne jest jedzenie eko i bio.

Hotel, w zależności od jego wystroju w środku, może postawić na ekstrawagancję lub wręcz przeciwnie – łagodne barwy, spokój i harmonię. Na stronie internetowej biura rachunkowego z pewnością pojawią się zdjęcia kalkulatora, skupionych pracowników – księgowych i ludzi ubranych zgodnie z zasadami dress codu. Podobnie w kancelariach prawnych i korporacjach. Ludzie tacy jak tłumacze języków obcych z pewnością mogą fotografować siebie w otoczeniu słowników języków obcych i innych książek pomocnych w świadczeniu tego rodzaju usług.

Stronę internetową można oczywiście stworzyć samodzielnie, jednak nie każdy przedsiębiorca ma na to czas i ochotę, nie mówiąc już o umiejętnościach. Stworzenie prostej strony nie jest trudne i skomplikowane, jednak czy nie lepiej kiedy każdy zajmie się tym co umie najlepiej, a więc czy nie lepiej zlecić stworzenie strony internetowej fachowcowi z tej branży? Zdecydowanie będzie to lepszy wybór. Warto pamiętać też o tym, że w dzisiejszych czasach ludzie najczęściej przeglądają strony internetowe, nie na komputerze, ale na ekranach swoich smartfonów.

Dlatego strona powinna zostać stworzona w taki sposób, aby na telefonie prawidłowo się otwierała. Na telefonie powinny być dostępne wszystkie te same opcje co na komputerze. Strona internetowa na medal to taka strona, na której potencjalni klienci zdobędą wszystkie potrzebne informacje, w jak najkrótszym czasie. Jest to zatem stron, której ktoś poświęcił wiele czasu i zaangażowania, aby stworzyć ją w prawidłowy sposób.
Wbrew pozorom wcale nie jest to takie łatwe i wymaga wiedzy nie tylko z zakresu informatyki, ale też marketingu. Specjaliści do spraw marketingu dniami i nocami głowią się jak stworzyć stronę na medal, z której potencjalny klient nie ucieknie po paru sekundach.

strony internetowe

Dzisiaj żyjemy w czasach, kiedy każdy chce dostać wszystko jak najszybciej, od razu, natychmiast. Te same wymagania ludzie mają również w stosunku do informacji zamieszczonych na stronach internetowych. Warto zatem uważnie przyjrzeć się stronie internetowej którą posiadamy. A jeżeli jeszcze nie posiadamy strony internetowej, czym prędzej znaliśmy fachowca, który nam taką stronę przygotuje. Bądźmy z nim w stałym kontakcie, przedstawmy jasno i klarownie swoje oczekiwania. Tylko wtedy jest szansa na pozyskanie i utrzymanie klientów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here