jak stworzyć stronę internetową

Jak stworzyć darmową stronę internetową?

Otóż w dzisiejszych czasach jest to bardzo proste. Dzieje się tak z tego powodu, że w sieci jest masa serwisów oferujących darmowy hosting naszej strony. Takie serwisy nie wymagają od ciebie wymagały znajomości PHP czy HTML-a. Jedyne co zostaje nam do zrobienia to wykorzystanie wbudowanego kreatora do nadania kształtu i charakteru naszej witrynie.
Pamiętaj, że darmowe strony internetowe stworzone przy wykorzystaniu tych serwisów różnią się funkcjonalnością oraz wyglądem. Dlatego przed wybraniem serwisu sprawdź czy oferuje on wszystko to co pozwoli ci na stworzenie swojej własnej witryny internetowej. Oczywiście takie kwestie, jak pomysł o czym zrobić stronę internetową i co będziesz na niej umieszczać to już tylko i wyłącznie twój indywidualny wybór.

Dla przykładu wybrałem jedną ze stron oferujących możliwość stworzenia strony internetowej (mój wybór padł na uCoz).

Na początku gdy zabieramy się za tworzenie naszej strony musimy wybrać opcję bezpłatną albowiem strona ta jak i wiele innych oferuje też założenie płatnej strony internetowej. Strona internetowa za darmo oznacza oczywiście, że należy liczyć się z pewnymi jej ograniczeniami. Akurat na tej stronie internetowej wyraźnie jest zaznaczone, że nie będziemy mogli wykorzystywać swojej strony komercyjnie, a co za tym idzie nie zarobimy na niej. Jeżeli mam w planach zarabiać na swojej witrynie musimy poszukać serwisu, który taką opcję daje.

Następnym krokiem będzie stworzenie konta na wybranej przez nas stronie. Proces ten nie powinien powodować większych problemów. Po skończeniu rejestracji przychodzi czas na stworzenie naszej strony, gdzie pierwszym krokiem będzie określenie adresu swojej witryny. Tutaj należy wpisać jej nazwę w oknie Adres strony, natomiast z rozwijanego menu obok wybierz końcówkę, z jaką zarejestrowana zostanie twoja strona. Bardzo prawdopodobne, że gdy tworzymy darmową stronę końcówka adresu będzie narzucona np:ucoz.pl. Wybranie innej opcji będzie łączyło się z dodatkowa opłatą. Po zakończeniu tego procesu klikamy w „Stwórz witrynę internetową”.

strona internetowa

Jeżeli wszystko jest w porządku (tzn. że nasza nazwa jest dostępna i nikt przed nami niej nie zajął) ,wówczas wyskoczy okno informujące o stworzeniu strony i zawierające link do Panelu Zarządzania. Od teraz możesz rozpocząć proces dostosowywania swojej witryny np: będziesz mieć możliwość wybrania oprawy graficznej spośród znajdujących się w bazie serwisu.

Serwis zapewnia nam ogromną ilość szat graficznych po to abyśmy mogli ją dostosować do naszych potrzeb i preferowanej tematyki witryny. Po wybraniu szaty graficznej i kliknięciu przycisku „Kontynuuj” zostaniemy przekierowani do panelu ustawień modułów. Jest to miejsce w, którym zdecydujemy jakie moduły mają być przyczepione do naszej strony internetowej. Domyślnie zaznaczony jest Edytor podstron, który praktycznie jest niezbędny. Gdy już ustalimy jakie moduły będą nam potrzebnie ponownie klikamy w przycisk „Kontynuuj”.

Teraz zostajemy przekierowani na stronę , która pokazuje nasz szereg ważnych informacji m.in. ile masz pamięci, adres strony. Teraz po kliknięciu w adres twojej strony będziesz mógł nareszcie zobaczyć, jak ona wygląda. Trzeba przyznać, że podstawowe szaty graficzne na stronach prezentują się naprawdę dobrze. Akurat na stronie, którą podaję jako przykład w lewym górnym rogu znajduje się podłużny Pasek Zarządzania, w którym znajdziesz różne elementy pozwalające na zarządzanie wszystkimi detalami i szczegółami twojej strony.

To w tym miejscu będziesz mógł wprowadzać szereg zmian, które ci się tylko wymarzą. Wszystkie zmiany, które wprowadzisz będziesz mógł zobaczyć na swojej stronie tuż bo odświeżeniu. Podana wcześniej przez mnie strona oferuje też coś dla osób ogarniających nieco kod HTML. Pozwala to pokusić się o wprowadzenie stosownych zmian w różnych częściach strony, np. w Górnej części witryny.

jak stworzyć darmową stronę internetową

Przedstawiony wyżej poradnik pokazuje jak za pomocą losowej strony można stworzyć zupełnie za darmo własną witrynę w internecie. Trzeba pamiętać, że takich stron znajdziemy cała masę i każda z nich oferuje coś odmiennego od siebie. Dlatego przed założeniem własnej strony wybierzmy ten serwis, który najlepiej będzie mógł oddać nasz zamysł i spełni nasze oczekiwania.
Powyższy poradnik pokazuje, że stworzenie takiej strony jest banalnie proste i wystarczy tylko parę kliknięć. Trzeba tylko pamiętać, że takie darmowe strony często posiadają pewnie ograniczenia to nie można narzekać na ich estetykę.

Teraz nie pozostaje już nic innego jak zabawienie się s ustawieniami i dostosowanie nasze witryny do swoich potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here