strony internetowe

Gry komputerowe to bardzo duży rynek, który z roku na rok się powiększa. Coraz więcej osób na całym świecie wydaje spore sumy pieniędzy na gry na peceta, gry mobilne czy gry na konsole. Ponadto gracze na całym świecie muszą podążać za trendami i usprawniać swoje komputery – kupować nowe karty graficzne, procesory, instalować więcej pamięci RAM. Jeśli nie będą tego robić to ich maszyny nie będą wydajne i w najlepszym przypadku będą musieli grać ze słabymi ustawieniami graficznymi.

Dlatego można powiedzieć, iż rynek gier napędza rynek sprzętu komputerowego, gdyż gracze muszą usprawniać swój sprzęt gamingowy. Jak widać rynek gier jest bardzo bogaty – to sprzęt, gry na różne urządzenia ale także e-sport czyli turnieje w grach takich jak Counter Strike Global Offensive lub League of Legends. Niektórzy ludzie mogą nie traktować zbyt poważnie e-sportu jednak prawda jest taka, że z roku na rok coraz więcej ludzi z całego świata się tym interesuje. E-sport jest najbardziej rozwinięty w Azji, a w krajach takich jak Korea Południowa urósł on do rangi sportu narodowego.

www

A jeśli coraz więcej ludzi się tym interesuje i są ich miliony to oczywiste jest, że i również znajdą się sponsorzy, którzy będą chcieli zainwestować w tę gałąź rozrywki. I tak też jest w rzeczywistości bowiem najwięksi gracze na rynku gier komputerowych oraz sprzętu inwestują w e-sport. Są to takie firmy ja Intel, G2A, Asus, Nvidia, Twitch, T-mobile, Sprite i inne. E-sportowcy są coraz bardziej popularni – zarabiają duże pieniądze, wygrywają nagrody w zawodach e-sportowych, prowadzą swoje streamy, występują w reklamach.

Swego czasu głośno było o występie w reklamie członka polskiej drużyny CS GO o nazwie Virtus.Pro. Zawodnik o e-sportowym pseudonimie PashaBiceps zagrał w reklamie rosyjskiego sklepu MediaMarkt. Oczywiście możemy się domyślać jaki był jego zarobek ale z pewnością nie był mały. E-sport generuje też dochody ze sprzedaży np. koszulek bowiem każdy e-sportowy team ma swój własny wzór koszulek. Ale wróćmy do samych gier. Gry komputerowe w pudełkach są kupowane głównie przez ludzi, którzy lubią je kolekcjonować.

Czasami są tworzone całe zestawy dla fanów, w których oprócz gry znajdziemy także figurki, plakaty itp. Oprócz gier komputerowych w pudełkach można zakupić gry w postaci klucza aktywacyjnego na przykład na platformę Steam. Ten rynek też jest duży, ponieważ sporo ludzi nie potrzebuje gry w pudełku – decydują się oni na wersję cyfrową. Być może nie wiesz tego, jakie są strony internetowe, na których można dokonać takich zakupów?

Przykłady to chociażby Steam, GOG oraz G2A. Na stronie internetowej G2A możliwe jest też, sprzedawanie przez każdego użytkownika, gier w postaci kluczy, co zapewne ucieszyło wiele osób i dlatego zdecydowali się założyć tam konto. A jak sprawa wygląda w przypadku gier online na przeglądarki? Otóż jest wiele stron www, na których możemy zagrać w gierki Flash lub gierki HTML5. Są one darmowe ale zawierają reklamy. Tego typu strony zawierają tysiące gier, w które można zagrać jednym kliknięciem.

Ponadto, często jest tak, że taka strona z grami przeglądarkowymi udostępnia darmowe gry do pobrania i udostępnienia na swoim blogu lub swojej stronie internetowej. Granie w gierki przeglądarkowe wymaga instalacji odpowiednich wtyczek (w przypadku Flasha i Unity3D), natomiast w przypadku gierek HTML5 wtyczka do przeglądarki nie jest wymagana. Gry Unity3D na przeglądarkę cały czas można spotkać w internecie ale firma, która tworzy ten silnik zrezygnowała z udostępniania gier w ten sposób i silnik Unity3D umożliwia od jakiegoś czasu tworzenie gier na przeglądarki przy pomocy technologii WebGL.

jakie są strony internetowe

Darmowe gierki przeglądarkowe są bardzo popularne wśród internautów – są darmowe, nie trzeba ich instalować, nie pobierają się zbyt długo i, chociaż nie są to tytuły AAA, mają dobrą grafikę. Są one świetnym rozwiązaniem, gdy jesteśmy znudzeni np. w pracy lub na zajęciach na uczelni – można się dzięki nim, chociaż na chwilę, rozerwać. Na koniec jeszcze kilka informacji o sprzęcie do gier. Deweloperzy gier muszą sprzedać jak największą ilość kopii swojej gry, żeby uzyskać jak największy zarobek.

Dlatego wydają gry na konsole oraz na pecety, czasem także na urządzenia mobilne. Aktualnie konsole do gier na rynku są czwartej generacji, więc deweloperzy gier muszą przystosować grafikę w grach do tych właśnie konsol. Kolejny skok w grafice komputerowej będzie wraz z wypuszczeniem na rynek konsol kolejnej generacji – dotyczy to też grafiki w grach na pecety.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here