ile kosztuje strona internetowa

Internet. Chyba większość z nas z niego korzysta. Na każdym rogu widać ludzi ze smartfonami w ręce. Przeglądanie stron internetowych w poszukiwaniu cennych dla nas informacji stało się dla nas codziennością.

Ale co jeżeli chcieli byśmy stanąć po „drugiej stronie” internetu. Jeżeli to my chcielibyśmy zacząć przekazywać ludziom informacje, ciekawostki , różnego rodzaju porady lub po prostu potrzebowalibyśmy strony dla naszej firmy.

Na samym początku musimy zadać sobie pytanie: ile kosztuje firmowa strona internetowa?

Tak naprawdę stronę internetową można kupić już za 50 złotych jednak nie oszukujmy się, za te pieniądze nie stworzymy nic solidnego.

Wszystko zależy od tego jakiej strony potrzebujemy. Czy ma być to prosta strona zawierająca jedynie dane firmy, kontakt, tak zwana wizytówka,czy raczej bardziej rozbudowana graficznie strona z wieloma funkcyjnymi elementami. Należy również określić jaki strona będzie miała cel oraz jaka będzie jej grupa docelowa.

Z zamiarem założenia strony internetowej najlepiej zgłosić się do firmy która ma w tym doświadczenie , bo założyć ją to nie problem, jednak ważne aby strona była funkcjonalna, czytelna oraz rozwijająca się.

Standardowe ceny dobrze zbudowanych stron oscylują w granicach około 900 PLN za standardową stronę www , strony biznesowe to około 1400 PLN , a profesjonalne potrafią kosztować nawet ponad 6000 PLN.

Czas tworzenia takiej strony zależy również od jej charakteru. Przeważnie strony wizytówki to około 13 dni, sklepy internetowe to około dwa miesiące a strony z CMS-em (pozwala na własnoręczną edycję treści bez posiadania wiedzy informatycznej) około miesiąca.
Warto by było również skupić się na pozycjonowaniu strony internetowej. Powiedział bym że jest to wręcz obowiązek jeżeli chcemy zaistnieć w świecie internetowym. Pozycjonowanie w wyszukiwarce internetowej to działania mające na celu zwiększenie widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania.

strona internetowa

A co za tym idzie , wzrośnie nam liczba odwiedzin w serwisie, szybciej dotrzemy do potencjalnych klientów, zdobędziemy duża przewagę nad konkurencją (jeżeli mówimy o stronie która zajmuje się sprzedażą), oraz co za tym idzie, zyski będą rosnąć.
Są również inne metody aby rozreklamować swoją stronę internetową . Jednym z nich jest wrzucanie linków na różne fora na facebooku, z którego jak wiemy korzysta prawie każdy.

Są też linki sponsorowane które mogą nam szybko dostarczyć potencjalnych klientów. Również warto reklamować się na blogach które ostatnimi czasy zyskują coraz większą popularność. jak widzimy mamy cały wachlarz pomysłów jeżeli chodzi o promocje strony internetowej, wszystko zależy od naszego zaangażowania.

Początki mogą być trudne gdyż wiadomo że na wszystko trzeba poświęcić trochę czasu oraz niestety pieniędzy. Jednak zaangażowanie we własny projekt może przynieść niespodziewane efekty już w krótkim czasie jeżeli treść strony będzie przejrzysta i zrozumiała dla naszego odbiorcy.

Skupmy się jeszcze na kwestii graficznej strony. Na samym początku pomyślmy nad czcionką która była by najatrakcyjniejsza i przyjemna dla oka. Może i to błaha rzecz ale podświadomie działa również na naszego odbiorce. Następnie ilustracje i ikony. One również muszą przyciągać uwagę naszego potencjalnego klienta, dlatego strona musi być przejrzysta oraz zbalansowana jeśli chodzi o układ oraz umiejscowienie poszczególnych grafik, tak aby nie zrobił na się bałagan.

Równie ważna jest kolorystyka strony. Kolory nie powinny być zbyt jaskrawe oraz zbyt ciemne. Wszystko jednak zależy od charakteru jaki będzie miała strona i czym się będziemy zajmować.

Istotnym punktem w prowadzeniu strony internetowej jest również stratega. Jeżeli nie będziemy prowadzić strony sami a zaangażujemy do tego kilka innych osób , gdzie każdy będzie odpowiadał za coś innego musimy zgrać zespół tak aby osoby te współpracował ze sobą .

html

Im efektywniejsza będzie praca zespołu, tym lepsze efekty będziecie osiągać. Jakość strony jest ważna gdyż każdy potencjalny klient zawsze zwraca uwagę na wykonanie strony oraz jej funkcjonalność. Nikt nie zabawi na niej długo jeżeli komendy na stronie nie będą zrozumiałe.

Reasumując, cena strony zależeć będzie tak naprawdę od nas. Od tego jaka będzie treść strony, od szaty graficznej jaką będziemy chcieli wykorzystać, od logotypu, od zdjęć oraz jak bardzo będziemy chcieli ją rozbudowywać oraz promować.

Można znaleźć niskie ceny stron jednak zadajmy sobie pytanie „czy warto”? Bo jak wiadomo do biznesu najpierw trzeba włożyć pieniądze, żeby później móc je wyciągać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here